Локо (Пд) ошамари Левски насред Герена! Кошмарът Камбуров пак наказа сините

снимка: lap.bg

Локомотив (Пд) препарира Левски с 2:1 насред стадион "Георги Аспарухов". По този начин "смърфовете" сложиха прът в шампионските амбиции на "сините". Головете за гостите забиха Веселин Марчев и Мартин Камбуров. Домакините пък поведоха с нелеп автогол на вратаря на Локо Ел Харуби. Марчев бе герой за победителите, след като заби първото попадение с хубав изстрел, а после бе фаулиран за дузпата, която донесе 3-те точки за пловдивчани.

Ясин Ел Харуби си отбеляза куриозен автогол в 18-ата минута, когато се опита да боксира топката над главата на Роман Прохазка, но вместо това я прати в собствената си врата. Гостите имаха претенции за вдигната игра с ръка на словака, който обаче не докосна мароканския страж.

В 22-ата минута на Бабатунде Адениджи можеше да даде комфортна преднина на "сините", след като открадна топката от Кирил Котев, но останал сам срещу вратаря направи невероятен пропуск. Ел Харуби се намеси отлично и спаси с левия си крак.

Няколко минути по-късно Веселин Мирчев с хубав удар изравни. Той стреля от 18 метра с левия крак, а Боян Йоргачевич не видя добре топката, която спря в мрежата му за 1:1. Това е първото попадение във вратата на столичани през този сезон на "Герена" в мач за първенство. Сръбският страж запази вратата си суха в седем поредни мача пред своя публика преди това.

Интересното е, че попадението е второ за Мирчев този сезон, като първото отново бе във вратата на Йоргачевич в първата среща между двата тима през август на "Лаута". Тогава той даде аванс още в 3-ата минута на "смърфовете".

На почивката Илиян Мицански замени Адениджи, а Дани Кики влезе на мястото на Умбараев. Нар направи нов страхотен пропуск за домакините в 54-ата минута. Крилото се възползва от грешка на Крумов, който тръгна да връща топката назад, но го изведе сам срещу Ел Харуби. Последният изби с лицето си изстрела на ганаеца, който изигра лошо ситуацията.

Мехди Бурабия и 15-годишният Ияд Хамуд също влязоха в игра, а в 62-ата минута Ел Харуби с невероятен рефлекс спаси удар на Краев с глава. Младокът обаче бе в засада, така че и без тази намеса попадение нямаше да има.

В 73-ата минута Камбуров отне топката от Александров, но след това никой не засече центрирането на Дани Кики.

Пет минути по-късно Мартин Камбуров от дузпа даде аванс на пловдивчани. Домакините дълго оспорваха решението на съдията след съприкосновението межу Александров и Марчев.

30 минути за състава на Локо Пд отново записа 15-годишният Ияд Хамуд.