Локо (Пд) очаквано прегази Монтана

Локомотив (Пд) постигна очакван успех над аутсайдера в първенството Монтана, печелейки с 4:0 домакинството си на стадиона в парк "Лаута".

Христо Златински, Валери Георгиев, Владислав Мирчев и Даниел Георгиев бяха точни за Локо, като монтанци завършиха и с десет души след изгонването на Антон Костадинов.

Така Локомотив събра актив от 39 точки след 27 изиграни кръга, което и изравни "смърфовете" с финалиста за Купата на България Берое в средата на таблицата. Монтана пък отдавна изпадна във втория ешалон, като гостите продължават да имат само една спечелена точка през пролетта - при гостуването на Левски в София.

Двубоят на "Лаута" очаквано започна с домакинско превъзходство, като бе въпрос на време резултатът да бъде открит. В 11' Рангел Абушев се размина за малко с топката, а малко след това разбъркване в пеналтерията на Монтана можеше да доведе до гол.

Такъв все пак падна в 23', когато логичното се случи. Диего проби добре по фланга и върна топката към Христо Златински, който я насочи към мрежата за 1:0.

Между 29' и 30' Локомотив нанесе светкавичен двоен удар, който направи резултата и класически. Първо Валери Георгиев отне една топка и завърши сам акцията си в половината на Монтана, а секунди по-късно Владислав Мирчев с глава покачи на 3:0.

Малко преди почивката резултатът стана и разгромен за монтанци. Капитанът Христо Златински намери отлично Даниел Георгиев, който от близка дистанция прониза Цветковски за 4:0.

След почивката двата тима вече доиграваха мача, а в 57' Монтана остана и с десет души на терена. Антон Костадинов получи втори жълт картон за реплики към съдията и съвсем утежни ситуацията на своя отбор. В 60' и гредата помогна на гостите след удар с глава на Мирчев.

За щастие на Монтана, Локомотив не показа силно желание за още голове в мрежата на Цветковски, което и в крайна сметка остави резултата непроменен - 4:0 в полза на "смърфовете". В 81' Христо Златински бе близо до втория си гол в двубоя, но стражът на Монтана отрази в корнер.