Локо (Пд) обезмисли реванша с Добруджа

Отборът на Локомотив (Пд) почти си осигури класиране за 1/2-финалите на Купата на България, след като днес "смърфовете" спечелиха с категоричното 3:0 визитата си на втородивизионния Добруджа.

Здравко Лазаров, Н'Дайе и Гади бяха точни за пловдивчани, които направиха реванша на своя "Лаута" протоколен.

Така Локомотив вече мисли за предстоящото супердерби с Ботев в неделя, което ще бъде изиграно на националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Здравко Лазаров откри резултата в полза на гостите от Пловдив в 31-та минута на срещата, когато преодоля бранител на Добруджа и стреля в далечния ъгъл на Александър Конов за 1:0. Вратарят на домакините носеше основна вина за попадението, след като подаде топката на съперниците, а след това не успя да улови лишения от сила удар на ветерана Лазаров.

Конов не допусна повече голове през първата част, но Аласан Ндайе в 51-та минута и Крис Гади в 75-та оформиха крайното 3:0 в полза на Локомотив.

Резултатът обаче можеше да бъде различен, защото Добруджа пропусна много положения, най-вече чрез бившия нападател на Левски - Иван Цачев. Юношата на "сините" влезе като резерва и сътвори уникален пропуск при 0:2, не успявайки да отбележи от непосредствена близост срещу вратаря Йордан Господинов.

По-късно днес има още една среща от Купата на България, като в нея Левски посреща Ботев (Пловдив).