Локо (Пд) не пожали Кокала

Отборът на Локомотив (Пд) стартира с успех пролетния дял на родния шампионат, след като днес „смърфовете" спечелиха с 2:0 срещу съименниците си от Локомотив (Сф) пред собствена публика на стадиона в парк „Лаута".

Завръщане в Пловдив направи наставникът на столичани Емил Велев, който обаче не изпита хубави емоции при повторната си поява на ст. „Локомотив". Попаденията за домакините реализираха Мартин Кавдански и Георги Стефанов, като двамата се разписаха по веднъж през двете полувремена на двубоя.

Така Локо (Пд) записа впечатляваща пета поредна победа в българското първенство, която поне временно изравни тима на Стефан Генов с шестия Черноморец. И двата тима имат по 27 точки, но „акулите" са и с мач по-малко.

Локомотив (Сф) пък подновява битката за оцеляване, като „железничарите" разполагат с едва 12 пункта и се намират в зоната на изпадащите.

През първата част нямаше много шансове за отбелязване на гол, но в 17' домакините успяха да разпечатат вратата на Божидар Митрев. Даниел Георгиев центрира в пеналтерията на столичани, където Кавдански с глава откри - 1:0.

В края на полувреме столичани имаха отлична възможност за изравняване, която обаче бе пропиляна от Димитър Телкийски. Бившият футболист на Левски получи шанс да стреля от чиста позиция, но халфът не успя да вкара.

И през втората част статуквото на „Лаута" не се промени, а домакините дори успяха да удвоят преднината си. В 62' Маламов блесна с прекрасна индивидуална реакция, преди да комбинира с Георги Стефанов. Последният бе точен и прониза Митрев за 2:0.

Десет минути преди края гостите претендираха за дузпа в своя полза, когато Димитър Телкийски падна в наказателното поле на „смърфовете". Съдийски сигнал обаче не последва.