Локо (Пд) нашамари Литекс и показа признаци на живот

Отборът на Локомотив Пловдив се съвзе след загубата от Ботев в градското дерби и постигна първи успех от месец август насам, надделявайки с 2:0 над Литекс в среща от 11-ия кръг на "А" група.

"Смърфовете" бяха предвождани от досегашния помощник-треньор на тима Христо Колев, който пое юздите след напускането на Неделчо Матушев.

Победата на "Лаута" е едва втора за Локомотив от началото на сезона, след като за последно пловдивчани спечелиха визитата си на Хасково преди два месеца. По този начин Локомотив събра актив от 9 точки и се изравни с Марек, поне временно изпреварвайки състава на Славия.

Литекс пък записа втора загуба в последните си две срещи за първенство. "Оранжевите" загубиха и гостуването си на шампиона Лудогорец в деветия кръг, а днес воденият от Красимир Балъков състав инкасира своето четвърто поражение за сезона. Така Литекс остава с актив от 19 точки, пропускайки шанс да се върне на второто място в "А" група.

И двата гола в полза на Локомотив паднаха през първата част на двубоя, не и без помощта на гостите.

В 23' защитникът на Литекс Васил Божиков си отбеляза автогол, опитвайки се да спре пробив на Мартин Камбуров в наказателното поле на ловчанлии. Винисиус бе безпомощен в ситуацията, нямайки какво да направи при изстрела на своя съотборник в очертанията на вратата.

4117006

Две минути преди почивката задачата на Локомотив бе усложнена значително, защото Мартин Камбуров успя и да удвои аванса на "смърфовете". Таранът на Локо осъществи успешна добавка след удар на Карагерен, довкарвайки отбитата от Винисиус топка за 2:0.

След точно час игра и късметът спаси Литекс от трети гол в двубоя. Благой Наков успя да матира Винисиус, но гредата раздели халфа на Локомотив от попадение. В 74' трети гол в мрежата на "оранжевите" все пак падна, но неговият автор Мартин Камбуров се намираше в положение на засада.

И до края на срещата Литекс така и не показа нищо съществено в предни позиции, като футболистите на Красимир Балъков не затрудниха особено домакините в желанието им да запазят аванса си в резултата.