Локо (Пд) направи равен с унгарски евроучастник

Локомотив (Пловдив) направи равенство 1:1 срещу унгарския Видеотон в първия си мач от турнира „Казино Марбея Къп”.

Единственият гол за смърфовете бе дело на Тижани Белаид в 49-ата минута след непряк свободен удар. В 55-а обаче унгарците изравниха с гол на Неманя Николич.

Това бе трета контрола на черно-белите от началото на годината, а следващият мач на "смърфовете" е в петък, 24 януари, срещу латвийския Юрмала от същия турнир.

Наставникът на пловдивчани Александър Станков започна в състав Йордан Господинов на вратата и пред него  Йордан Тодоров,  Асен Георгиев, Александър Тунчев, Диего Фераресо, Тижани Белаид, Валери Георгиев, Крис Гади, Здравко Лазаров , Мартин Камбуров и Жозеф Мендес.

През втората част специалиста направи седем смени и на терена се появиха Костадин Марков, Тихомир Трифонов, Георги Коруджиев, Дани Кики, Александър Якимов, Аласан Н’Дайе, Станислав Маламов.

Първата част на срещата бе ставнително равностойна, но до някакви сериозни положения за гол не се стигна. В началото на втората част Локомотив поведе след една малко куриозна ситуация. Играч на Видеотон върна към вратаря, който хвана с ръце и реферът отсъди непряк свободен удар в полза на "черно-белите". Здравко Лазаров пусна към Белаид и миналият през милан футболист успя да я промуши между унгарските футболисти за 1:0.

Само 6 минути по-късно Неманя Николич вкара с глава след центриране на Адам Гурчно и изравни, а в тази ситуация българският тим имаше претенции за засада.

В края на двубоя Локомотив натисна съперника си, но Белаид и Н'Дайе пропуснаха да вкарат победен гол в последните минути.

В другия двубой от програмата на турнира днес украинският Днипро разгроми Юрмала с 8:1.