Локо (Пд) надви Локо (Сф) в напрегнат 1/4-финал

Локомотив (Пловдив) натрупа минимален аванс преди реванша от четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като спечели с 2:1 домакинството си на Локомотив (София).

Сблъсъкът на двата съименника от А група обаче остави развръзката за следващия дуел в столицата, защото възпитаниците на Димитър Васев реализираха ценен гол на чужд терен.

Завърналият се в състава на домакините Ванчо Траянов откри резултата още в 9-ата минута за радост на феновете на стадиона в парк „Лаута“. Мартин Камбуров се прояви като отличен разпределител на атаката на тима си, като първо отне топката в центъра на терена, а след това с далечно подаване я предостави на Спас Делев. Бившият футболист на ЦСКА направи хубав финт и стреля опасно, а при добавката непокритият Траянов изведе „смърфовете“ напред – 1:0.

Локомтоив (София) обаче изравни сравнително бързо в 14-ата минута, възползвайки се от грешка на защитата на домакините в наказателното им поле. Владислав Романов направи хубав пробив по левия фланг чак до аутлинията, след което сервира кълбото в пеналтерията, а там Шехуди надскочи двама бранители, за да засече с глава покрай статичния страж Господинов – 1:1.

В 60-ата минута натискът на домакините най-накрая бе материализиран с втори гол, след като допреди това Траянов и Делев бяха изпуснали изгодни положения. Янко Сандански центрира хубаво в наказателното поле отдясно, а стражът на гостите Валентин Галев увисна във въздуха, което позволи на дебютиращия с фланелката на „смърфовете“ Ласиман да вдигне на крака феновете на „Лаута“ - 2:1.

Софийските „железничари“ се впуснаха в търсене на ново изравнително попадение и за малко не го намериха в 88-ата минута, когато Романов комбинира с Шехуди по идентичен начин с първия гол, но този път нападателят на гостите стреля над вратата и изтърва златен шанс.

В 93-ата минута Здравко Илиев съзнателно си изкара директен червен картон, като попречи на Генов да се откъсне сам срещу вратаря.