Локо (Пд) и Звезда не успяха да се победят в кулминацията на юбилея

Отборът на Локомотив (Пловдив) отбеляза по подобаващ начин 85-тата си годишнина, записвайки престижно равенство - 2:2 с бившия европейски и световен клубен шампион Цървена звезда.

Многобройна публика дойде да наблюдава приятелския мач в Пловдив, който бе кулминация на тържествата по повод юбилея на местния футболен гранд. В официалната ложа на стадиона пък бяха много от клубните легенди на страната ни, начело с Христо Бонев и носителят на "Златната топка" за най-добър играч на Европа за 1994 година Христо Стоичков.

Двата отбора си размениха по един гол във всяко полувреме, като българите поведоха на два пъти в резултата, но не успяха да задържат преднината си и стиснаха ръце с именития съперник за крайното 2:2. Голмайстори за домакините станаха Сержиньо в 21-вата минута и Йордан Тодоров, точен в 58-мата.

В 21-та минута Сержиньо с техничен удар прехвърли вратаря на гостите Бобан Байкович и откри резултата за Локомотив. В 39-та минута обаче бразилският нападател на гостите Евандро с отличен рейд навлезе в наказателното поле, финтира вратаря Стоян Ставрев и възстанови равенството - 1:1, запазило се до почивката.

В 58-та минута Локо отново зарадва многобройната си публика и излезе едни гърди напред в резултата. След страхотен пас на Даксон да Силва включилият се в атаката Йордан Тодоров излезе сам срещу вратаря на белградчани и не сбърка - 2:1.

Крайният резултат бе оформен в 77-та минута след изпълнение на фаул и разбъркване в локомотивската защита, от което се възползва Урош Кошич, точен за 2:2.

Празненствата по повод 85-тата годишнина на „железничарите" стартираха още от вчера със специално организирани концерт и заря. Влошените метеорологични условия не успяха да осуетят футболния празник на пловдивчани, които си спомниха за славните моменти на любимия клуб.

Малко преди зарята да изпълни небето над празнуващите, двамата капитани на Локо (Пд) и Цървена Звезда - Здравко Лазаров и Ненад Ковачевич, размениха на сцената флагчетата на двата клубни отбора.