Локо (Пд) и Левски си направиха ритуално харакири на Лаута

Локо (Пд) и Левски извъртяха 1:1 на "Лаута" - резултат, който не устройва нито един от тимовете.

"Смърфовете" почнаха вихрено и поведоха в чрез гол на Ванчо Траянов в 17-ата минута. Ветеранът стреля майсторски от границата на наказателното поле и оплете топката във вратата на Боян Йоргачевич.

Последваха още няколко добри положения за домакините, но Стефан Велев и Мартин Камбуров не успяха да отбележат от чисти позиции. Особено ситуацията на втория бе супер изгодна, нп голаджията стреля в стража.

Левски отговори с гол в 55-ата минута. Заби го новото попълнение Венци Христов, който се възползва от центриране на Мигел Бедоя.

До края на срещата домакините имаха претенция за дузпа, но тя не бе уважена о рефера Цветан Кръстев. Любопитна подробност е, че съдията е бивш играч на Ботев, което допълнително вбеси публиката на Лаута.

Така Локо (Пд) отново не успя да бие и крета в края на класирането. Пловдивчани дори могат да бъдат застигнати скоро от аутсайдерите Пирин и Монтана, ако продължават да губят точки.

Левски пък тотално загуби шанс да гони титлата. "Сините" по-скоро трябва да мислят как да запазят мястото си в тройката, за да ритат в Лига Европа.

Столът на треньора а Левски Стойчо Стоев пък се клати все по-здраво, макар че специалистът отрича постът му да е застрашен.