Локо (Пд) е 1/8-финалист без записана победа

Финалистът от 2012 година Локомотив (Пд) се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, въпреки, че "смърфовете" не спечелиха нито един от двата си мача срещу Любимец.

След като първият двубой в Града на дините завърши при равенство 1:1, днешният реванш на "Лаута" приключи при нулево равенство. Това пък позволи на Локо (Пд) да продължи напред, благодарение на отбелязания гол на чужд терен.

Домакините от Локомотив стартираха по-силно срещата, но футболистите на Александър Станков така и не успяваха да намерят път към мрежата на Любимец. В 24' Гади можеше да комбинира с непокрития Мартин Камбуров, но подаването му не бе добро.

Пет минути по-късно Камбуров излез очи в очи с вратаря Рашков, но таранът си поведе лошо топката и опропасти възможността.

И през втората част голове на "Лаута" нямаше, като домакините продължиха да си играят с огъня, разчитайки на попадението си в първия двубой.

В 53' Илиядис за малко не откри за Локомотив, но изстрелът му с глава мина покрай гредата. Малко след това Камбуров стреля от пряк-свободен удар, но също извън очертанията.

Домакините продължиха да бъдат по-опасния тим на терена, а в 69' Дани Кики бе изведен на добра позиция. Бившият младежки национал обаче също не бе ефективен.

Десет минути преди края "смърфовете" разиграха добра контраатака, но Мартин Камбуров взе грешно решение. Таранът можеше да подаде на Дани Кики, но вместо това реши да стреля, а Рашков улови.

В последните минути Майкъл Тевия опита да класира Любимец на 1/8-финалите, но ударът на ганаеца също се оказа неточен.