Локо Мездра излъга с 1:0 Локо Пловдив като гост

снимка: lokomotivmezdra.com

Отборът на Локомотив (Мездра) победи с 1:0 като гост тима на Локомотив (Пловдив) в последния мач от 6-ия кръг на А група. Изпусната дузпа от Петър Кюмюрджиев лиши домакините поне от точка в този двубой.

Срещата започна с домакински натиск, но нападателите на „смърфовете" се отличиха с доста пропуски. В 31-ата минута Даксон изпълни пряк свободен удар, Иванов не се намеси добре, но Том нямаше късмет и топката бе изчистена от голлинията.

Две минути по-късно Димитър Илиев също не успя да отбележи след като от трудна ситуация извади топката от голлинията вместо да я вкара. Малко преди това Исмаил Иса нацели гредата за Локо (Мездра).

Резултатът бе открит в 50-та минута след като при центриране от корнер Софрониев с глава уцели гредата, но Борислав Хазуров бе точен при добавката. В 76-та минута Димитър Петков от гостите получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

След гола домакините имаха няколко възможности да изравнят като най-сериозната бе пет минути преди края на мача. След удар с глава на Ангел Йошев, Тавия игра с ръка в наказателното поле и съдията даде дузпа и червен картон. Зад топката застана Петър Кюмюрджиев, но Иванов хвана посоката и спаси удара. След това гостите останаха с деввет човека, но играта се изостри и Даксон също  получи жълт картон в края за грубо влизане.

Така Локо (Мездра) записва първа победа и първи точки в шампионата след пет поредни загуби. Така мездречани се изравниха с Локо (Пловдив) по точки.