Локо (М) повали Рубин и се изравни по точки със Зенит

Отборът на Локомотив Москва се изравни по точки с шампиона Зенит в класирането на руската Висша лига, след като днес столичани спечелиха с 1:0 домакинството си на Рубин Казан на ст. "Локомотив" в среща от 8-ия кръг

Автор на единствения гол в срещата бе Дмитрий Тарасов в 52', а гостите от Казан завършиха срещата и с десет души, след като Ансалди бе изгонен с втори жълт картон в 45'.

Първата част в Москва завърши без голове, но малко след почивката Локомотив нанесе решителен удар срещу останалия с човек по-малко отбор на Рубин. Топката бе центрирана в наказателното поле на Рубин, където Чорлука я пренасочи към Тарасов. Последният не сбърка и от близка дистанция прониза Рижиков за крайното 1:0.

По този начин Локомотив записа 5-а победа в руската Висша лига и събра актив от 16 точки, колкото има и вторият Зенит. Лидер с 19 пункта е Терек Грозни на Благой Георгиев.

За Рубин това бе четвърта загуба от общо 8 мача, като казанци заемат 8-о място с 12 точки.