Ливърпул загря за Борусия с бой над Стоук Сити (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул спечели по категоричен начин домакинството си на Стоук Сити. Мърсисайдци се наложиха с 4:1, като точни за играчите на Юрген Клоп бяха Алберто Морено, Даниел Стъридж и Дивок Ориги на два пъти, а единственото попадение за "грънчарите" реализира Боян Къркич.

След днешния успех "червените" се изкачиха с една позиция, измествайки именно днешния си опонент. Мърсисайдци имат на сметката си 48 точки, с една повече от Стоук.

Още от началото на срещата Ливърпул бе по-дейният отбор и това даде резултат малко преди да минат 20' игра на "Анфийлд", а в прегръдките на своите попадна левия бек на тима Алберто Морено.

Само четири минути по-късно обаче Боян Къркич изравни, но до края на първата част 18-кратните шампиони на Англия отново си извоюваха гол аванс чрез централния нападател Даниел Стъридж.

През втората част на терена имаеш един тим и това бе Ливърпул, който реализира два гола чрез появилия се като резерва Дивок Ориги.