Ливърпул взе частичен реванш от Челси (видео)

Ливърпул донякъде излекува наранената си гордост след загубения с 1:2 финал за ФА къп от Челси, след като разгроми с 4:1 „сините" в отложения мач от 37-ия кръг на Премиършип.

Челси остава на шесто място с 61 точки, докато Ливърпул се покачи на осма позиция с 52, колкото е активът и на Фулъм.

Възпитаниците на Кени Далглиш, които през сезона демонстрираха сериозни неумения в завършването на създадените положения, тази вечер зарадваха привържениците си с три гола още до почивката, като Стюарт Даунинг изпусна дузпа в самия край на първото полувреме.

Голмайсторите за Ливърпул бяха необичайни - в 19-ата минута резултатът бе открит след автогол на Микаел Есиен, който бе провокиран от прострелно центриране на Луис Суарес. Уругваецът бе изпуснал чист гол от отлична позиция в самото начало на срещата, но се реваншира с хубав пробив отдясно и центриране успоредно на голлинията, което рикошира в краката на Есиен и топката влетя в мрежата - 1:0.

Секунди преди това Бранислав Иванович бе нацелил гредата, но Челси капитулира за втори път в 25-ата минута, когато Джордан Хендерсън наказа подхлъзване на Джон Тери и това позволи на младия халф на Ливърпул необезпокоявано да прецени завършващия си удар за 2:0.

Даниел Агер се разписа, за да направи резултата класически в 29-ата минута, след като Андрю Керъл отклони с глава топката при центириране от корнер и Агер на далечната греда я прати в мрежата - 3:0.

В 46-ата минута на първата част Иванович направи нарушение срещу нахлуващия в пеналтерията Керъл, но Даунинг стреля в гредата от бялата точка.

В 50-ата минута Челси вкара странен гол чрез Рамиреш, който засече с тяло центриране на Флоран Малуда и заблуди Хосе Рейна, за да направи 3:1.

Фрапантна грешка на вратаря на „сините" Рос Търнбул стана причина за 4-ия гол в мрежата на гостите - той не можа да изчисти качествено и предостави кълбото на Джонджо Шелви, който с прекрасен удар от 30 метра на празна врата фиксира крайното 4:1.