Ливърпул също не се смили над Милан и заформи финал с Юнайтед в САЩ

Отборът на Ливърпул се наложи с 2:0 над Милан в мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп в САЩ.

След успеха мърсисайдци завършиха на първо място в група Б и се класира за финала на 4-и август в Маями, където ще срещне Манчестър Юнайтед, който надви Реал Мадрид с 3:1 и спечели другата група с 3 победи.

Джо Алън откри резултата в 17-ата минута. В 28' Рахийм Стърлинг беше съборен в наказателното поле, но Рики Ламбърт, който има 34 поредни точни дузпи за Саутхямптън, пропусна от бялата точка. Неговият удар беше спасен от Кристиан Абиати. Сусо направи 2:0 за Ливърпул в последната минута на мача.

Отборът на Милан, воден от Филипо Индзаги, завършва турнира с три загуби.

В другата среща от групата Олимпиакос победи Манчестър Сити с 5:4 след изпълнение на дузпи и така попречи на "гражданите" да се класират за финала.

Редовното време завърши 2:2. За гръцкия тим Димитриос Диамантакос отбеляза двете попадения, а Роберто Хименес Гаго спаси две дузпи.

За английския шампион Стеван Йоветич откри резултата в 35-а минута, а Александър Коларов беше точен от дузпа в 53-а. Гърците на два пъти изравняваха чрез Диамантакос. Олимпиакос завършва на второ място в класирането в групата, следван от Манчестър Сити.