Ливърпул смачка К.П.Р и направи спасението "мисия невъзможна" (ВИДЕО)

Липсата на Брендън Роджърс в Лондон не се оказа решаваща за Ливърпул, който записа убедителна победа над К.П.Р с 0:3, като това беше и последният двубой от Премиър лийг за 2012 година.

Всичко в срещата от 20-ия кръг на първенството беше решено в първия половин час на срещата, след като Суарес (10, 16) и Агер (28) предрешиха рано-рано изхода на двубоя, задълбочавайки кризата в отбора на Хари Реднап.

Благодарение на успеха си мърсисайдци се изкачиха в първата половина на таблицата, като има актив от 28 точки и заема 9-а позиция. Момчетата на Брендън Роджърс, който е в болница заради стомашен вирус, се намират на 8 точки от зона "Шампионска лига".

К.П.Р обаче се надяват по-бързо да свърши тази година, тъй като те ще посрещнат 2013 като последен отбор в първенството. Момчетата на Хари Реднап са само с 10 точки, а спасението за мултимилионната селекция изглежда абсолютен мираж.

Ливърпул започна силно срещата и още в 10-ата минута поведе в резултата. Многоходова атака на мърсисайдци завърши с подаване към Суарес пред наказателното поле, като уругваецът се освободи от трима защитници и с удар по тревата в долния десен ъгъл откри резултата в полза на своя тим - 0:1.

Домакините така и не отговориха на натиска на момчетата на Брендън Роджърс, като в 16-ата минута трагедията за лондончани стана пълна. Отново Суарес проби отдясно в наказателното поле и опита да подаде на Стърлинг. Топката бе блокирана, но №7 стигна пръв до нея и с кинжален удар от 5 метра простреля Сесар и удвои резултата.

Това вдъхна още доверие на Ливърпул, който продължи да натиска здраво, като Джерард и Даунинг направиха няколко пропуска. Така се стигна до 28-ата минута, в която капитанът на гостите получи топката при късо изпълнение на корнер. Той центрира в наказателното поле, където Агер надскочи всички и направи резултата класически - 0:3 на „Лофтус Роуд".

До края на полувремето Рейндърс не направиха нищо сериозно, докато удар на Джерард бе едва-едва избит от голлинията след намесата на трима защитници.

Хари Реднап реши да експериментира със своя състав след почивката, като пусна Шон Дери на мястото на Джибрил Сисе в опит да съживи слабото си нападение. Това даде някакъв облик на играта на домакините, но Суарес и компания продължиха да играят по-добре, а Джерард и Суарес пропуснаха нови положения.

Първата сериозна опасност за домакините бе чак в 69-ата минута, като Стефан Мбиа получи топката на границата на наказателното поле, но ударът му беше изключително слаб - разочароващо изпълнение на полузащитника.

До края на срещата по-интересните ситуации бяха пред вратата на Куинс Парк Рейнджърс, но до нов гол не се стигна и Ливърпул отнесе трите точки у дома по убедителен начин.

szólj hozzá: QPR vs Liverpool 0:3 MATCH HIGHLIGHTS