Ливърпул се изложи срещу третодивизионен тим за Купата

Ливърпул записа поредно разочарование в последните седмици, след като не можа да елиминира третодивизионния Екзитър и срещата от третия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия завърши наравно 2:2 на терена на по-скромния тим.

Така суперфаворитът в дуела ще трябва да се бори за прогреса си в надпреварата в преиграването на своя стадион „Анфийлд“. Все пак, равенството 2:2 не бива да се приема прекалено тежко от страна на феновете на „червените“, защото Юрген Клоп направи 11 промени в състава спрямо предишния двубой и даде шанс за изява на подчертано млади футболисти.

Мениджърът на мърсисайдци похвали усилията на съперника си, но изрази разочарование от окаяното състояние на терена. С първата си атака за мача в 9-ата минута домакините откриха резултат ачрез Николис, но Синклер изравни само след 180 секунди за Ливърпул.

В добавеното време на първата част се случи нещо рядко виждано – Холмс вкара гол директно от ъглов удар, за да изведе отново Екзитър напред. В 73-ата минута Смит възстанови равенството и осигури преиграване на дуела на „Анфийлд“.