Ливърпул се издъни в края на непревземаемия в Европа „Ел Мадригал“ (ВИДЕО)

Ливърпул стана деветата поредна жертва на „Ел Мадригал“ в Лига Европа този сезон, след като с късен гол Виляреал постигна ценен успех с 1:0 в първия полуфинален сблъсък от турнира.

В 92-ата минута Бруно с дълъг пас вдясно позволи на Денис Суарес да овладее по великолепен начин и в последствие да предостави топката на празна врата за връхлитащия в пеналтерията Адриан. За последния не бе трудно да прати кълбото в мрежата и с това да продължи изумителната форма пред собствена публика на „жълтата подводница“ в турнира досега (само победи и един-единствен допуснат гол).

Юрген Клоп имаше тежката задача на спечели първи мач в кариерата си в Испания на европейската сцена без куп ключови футболисти като Дивок Ориги, Емре Джан, Джо Гомес, Джордан Хендерсън и Дани Ингс.

Нулевото равенство на пръв поглед нямаше да бъде прието като трагедия и от двата тима, но все пак настоятелността на домакините им донесе успеха в последните секунди. Иначе опити за положения не липсваха, но като цяло и двамата вратари имаха твърде малко работа, а единствено победният гол донесе удоволствие на домакинските фенове от мача.

В реванша на „Анфийлд“ Ливърпул ще се опита да достигне до първия си финал в Европа от 2007 година насам, когато отстъпи на Милан в Шампионска лига.

All Goals HD - Villarreal 1-0 Liverpool - 28...by directgoal

Дузпа в 82-ата минута, превърната в гол от Кевин Гамейро, пък помогна на Севиля да стигне до 2:2 на гости на Шахтьор (Донецк) в другия полуфинален двубой. Гостите поведоха чрез Витоло още в шестата минута, но Марлос в 23-ата и Тарас Степаненко в 36-ата обърнаха за домакините, преди да дойде късното изравнително попадение.

Shakhtar Donetsk 2-2 Sevilla - All Goalls HD...by PatsaN4ik