Ливърпул с първи провал за годината

Ливърпул се превърна в първия отбор от топ 4 на Премиършип, който сбърка през 2014 година, след като мърсисайдци стигнаха едва до 2:2 срещу Астън Вила на "Анфийлд" в мач от 22-ия кръг на английското първенство.

Домакините почти проспаха първото полувреме, а Вайман (25) и Бентеке (37) дадоха солиден аванс за Астън Вила. Все пак Стъридж в края на полувремето успя да намали резултата до 1:2.

През втората част Джерард от дузпа в 53' възстанови равенството, но до края на мача домакините не успяха да стигнат до ценната победа и допуснаха първа загуба на точки от загубата срещу Челси с 2:1 на „Стамфорд Бридж“.

Така мърсисайдци се превръщат в първия отбор от топ 4, който губи точки през 2014 година. Това оставя (засега) отбора на 4-о място с 43 точки, но при победа на Евертън 18-кратните шампиони ще се озоват на 5-а позиция.

Вила пък взе глътка въздух след слаба поредица от мачове и се намират на 10-о масто с 24 точки – на 6 от зоната на изпадащите.

В стартовия състав на Ливърпул липсваше Лукаш Лейва, който беше оставен на пейката за сметка на Хендерсън и Джерард, а от първия съдийски сигнал на терена бе Даниел Стъридж. За Вила пък Александър Тонев дори не беше в групата за гостуването на „Анфийлд“.

Ливърпул почна по-уверено, но след първите 10 минути Астън Вила пое контрола върху срещата, а дефанзивното дуо в полузащитата на мърсисайдци не можеше да се оправи с бързите играчи в нападението на Вила.

Това доведе до няколко много опасни ситуации пред Минуле, но вратарят се справяше с острите центрирания, а Бентеке пропусна една отлична възможност. В 25' обаче Агбонлахор направи страхотен пробив и поднесе топката на Вайман, който от метър не сгреши и даде аванс на гостите от Бирмингам.

В 37' гостите нанесоха втори убийствен удар за Ливърпул, след като отново Агбонлахор направи за смях защитата и качи топката на главата на Бентеке – удар с глава на белгийския национал и 2:0 за Астън Вила.

Все пак домакините намериха начин да отвърнат на удара и с единствената си по-смислена атака през първата част стигнаха до равенството. Джерард намери Суарес в наказателното поле, а той изведе Стъридж отлично в наказателното поле, а английският национал не сбърка – 1:2 и почивка на „Анфийлд“.

Второто полувреме започна с вихрушка пред вратата на Вила, а Суарес в 52' се озова сам срещу вратаря. Той опита да мине покрай Гузан, но беше закачен леко и веднага се строполи на земята. Съдията отсъди дузпа, а Джерард я превърна в гол – 2:2 на „Анфийлд“. Натискът на домакините се усили в следващите минути, но гол във вратата на Вила така и не падаше.