Ливърпул с най-лош старт от 101 години насам

снимка: Guliver/Getty Images

Мърсисайдският колос Ливърпул продължава да няма победа в английската Висша лига през този сезон, след като днес отборът на Брендън Роджърс записа равенство 1:1 при гостуването на Съндърланд в мач от 4-ия кръг на шампионата.

Така "червените" остават с твърде скромния актив от 2 точки до този момент, като Ливърпул повтори крайно негативно постижение на 101 години. За първи път от сезон 1911/12 насам, мърсисайдци не успяват да спечелят нито един от първите си четири мача за кампанията. Като цяло гостите бяха по-добрият тим на терена, като Брендън Роджърс може да съжалява за пропуснатия първи успех във Висшата лига.

Стивън Флечър изведе Съндърланд напред през първата част на "Стейдиъм ъф Лайт", но Луис Суарес спаси точката за Ливърпул двадесет минути преди края. Ливърпул все пак успя да се измъкне от зоната на изпадащите в английския елит, изкачвайки се до 17-а позиция във временното класиране. Съндърланд е вече 14-и с 3 точки, измествайки Норич.

Шотландският национал Стивън Флечър оглави атаката на "черните котки", докато Стефан Сесеньон действаше зад гърба му. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Луи Саха остана на резервната скамейка. За Ливърпул в предни позиции стартираха Фабио Борини, Луис Суарес и Рахийм Стърлинг, а Джо Алън, Джонджо Шелви и капитанът Стивън Джерард действаха в средата на терена.

Двата тима си размениха по един шанс в първите 25 минути, като първо изстреляна от Себастиян Ларсон топка мина близо покрай една от гредите зад Рейна, а в 23' Миноле трябваше да спасява остър удар на Борини. Постепенно се стигна до 27', когато резултатът бе открит. Гарднър центрира за "черните котки", а струващият 14 милиона паунда Стивън Флечър засече кълбото за 1:0.

През втората част Ливърпул се втурна да търси изравняване, а в 51' Глен Джонсън нацели гредата. В 61' Стърлинг центрира чудесно за Борини, а след намеса на Миноле топката попадна в Шелви. Той от своя страна намери Стивън Джерард, който обаче направи невероятен пропуск, стреляйки в аут.

В 69' резултатът все пак бе изравнен, а точен бе Луис Суарес. Центриране на Стърлинг бе отклонено от Брамбъл, а уругвайският нападател бе на точното място, вкарвайки за 1:1.

До края на срещата до нови голове не се стигна, а в 77' Миноле отрази добър изстрел на Шелви. В крайна сметка Съндърланд успя да измъкне една точка от домакинството си на Ливърпул, докато "червените" могат да съжаляват повече за пропусната победа.