Ливърпул превзе "Лофтус" след драматична битка с два автогола

Тимът на Ливърпул записа четвърта победа от началото на сезона в английската Висша лига, след като днес "червените" записаха изключително драматичен успех с 3:2 при гостуването си на аутсайдера Куинс Парк Рейнджърс в среща от 8-ия кръг.

На два пъти домакините си отбелязаха автоголове чрез Ричард Дън и Стивън Колкър, като последният лиши отбора си от точка в последната минута на добавеното време. Преди това два гола за КПР бе отбелязал чилийският национал Едуардо Варгас, докато веднъж за Ливърпул се бе разписал Филипе Коутиньо.

По този начин Ливърпул събра актив от 13 точки и поне временно се изкачи на 5-о място във временното класиране, измествайки оттам големия си исторически съперник Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" обаче все още не са изиграли утрешното си гостуване на Уест Бромич.

Куинс Парк Рейнджърс пък остава на последната 20-а позиция с актив от едва четири точки до момента, което и продължава да хвърля сериозни съмнения върху бъдещето на мениджъра Хари Реднап.

За Ливърпул това бе и генерална репетиция преди бляскавото домакинство на Реал Мадрид в мач ог група B на Шампионската лига.

Мениджърът на гостите Брендън Роджърс заложи на жестоко критикувания в последно време Марио Балотели на върха на атаката, докато Рахийм Стърлинг, Джордан Хендерсън и Адам Лалана стартираха в близост до италианския таран. Капитанът Стивън Джерард и Емре Чан оформиха двойка вътрешни полузащитници в схемата 4-2-3-1 на мърсисайдци, а Хосе Енрике, Деян Ловрен, Мартин Шкъртел и Глен Джонсън започнаха в отбрана пред Симон Миноле.

Наставникът на К.П.Р. Хари Реднап постави Боби Замора и Чарли Остин в предни позиции, докато холандският национал Лерой Фер трябваше да атакува от втора позиция. Карл, Хенри, Сандро и Маурисио Исла получиха титулярни места в средната линия на „рейнджърите“.

Домакините стартираха срещата агресивно и настъпателно, като футболистите на Брендън Роджърс трудно успяваха да преминат центъра на терена. В 9' се стигна и до първия чист шанс пред вратата на Ливърпул, след като Чарли Остин успя да преодолее Мартин Шкъртел, излизайки очи в очи с Миноле. Белгийският страж обаче успя да парира удара на „деветката“, докато опитът за добавка на Остин също не се оказа успешен.

В 28' трибуните на „Лофтус Роуд“ отново гръмнаха, защото техните любимци стигнаха и до втори стопроцентов шанс пред пазената от Симон Миноле врата. Боби Замора се устреми по десния фланг на атаката и центрира успоредно на голлинията, като топката стигна до непокрития Лерой Фер. Холандският национал засече кълбото от напълно чиста позиция, но изстрелът на „лалето“ срещна напречната греда на вратата.

Шест минути по-късно отбраната на Ливърпул отново се пропука сериозно, като по чудо домакините от КПР не успяха и този път да открият резултата. Лерой Фер засече ново центриране на Боби Замора в наказателното поле и с глава насочи топката зад Миноле, но и този път изстрелът на холандеца срещна напречната греда. Секунди след това „рейнджърите“ отново можеха да открият, но Глен Джонсън успя да парира опита за добавка в ситуацията.

4119590

В самия край на първото полувреме Ливърпул също стигна до първата си реална възможност за отбелязване на попадение, като в основната на всичко бе капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард. „Осмицата“ финтира с тяло двама футболисти на КПР в наказателното поле на съперника и стреля технично с десния крак, но кълбото прелетя на сантиметри покрай страничната греда на вратата.

Втората част на „Лофтус Роуд“ стартира с нов шанс за домакините, които отново се възползваха от лоша игра на Ливърпул в дефанзивен халф. Бразилският халф на „рейнджърите“ Сандро стреля силно с десния крак, но Миноле успя да плонжира и да отрази в корнер. Минута по-късно „червените“ разиграха добра контраатака в половината на КПР, но изстрелът на Хендерсън се оказа крайно неточен.

Куинс Парк Рейнджърс продължи да бъде по-опасният тим на терена, докато Ливърпул трудно успяваше да структурира играта си по желания от Брендън Роджърс начин. В 55' защитата на мърсисайдци за пореден път се пропука, но ударът на Чарли Остин от малък ъгъл не намери целта.

4119626

В 62' гостите от Ливърпул пропиляха невероятна възможност за откриване на резултата, като този път големият грешник в червено се казваше Марио Балотели. Алекс МакКарти успя да спаси силен удар на Лалана в наказателното поле на КПР, но топката попадна право в стоящия наблизо Марио Балотели. Вместо обаче да стори най-лесното и да чукне топката в мрежата, италианският таран я изпрати разочароващо над гредата.

Ливърпул все пак успя да отбележи първи гол в срещата минути по-късно, макар и с „любезната“ подпрека на домакините. Глен Джонсън навлезе в наказателното поле на КПР и центрира остро, а опитният бранител на „рейнджърите“ Ричард Дън си отбеляза автогол, насочвайки топката в собствената си врата – 0:1.

4119592

КПР очаквано се хвърли в преследване на изравнителен гол, а в 75' Чарли Остин отново остана близо до попадение в мрежата на Ливърпул. Нападателят на домакините разигра на двойно подаване с Боби Замора и отправи техничен удар в очертанията, но Миноле се намеси добре и успя да отрази.

Пет минути преди края на срещата отново Симон Миноле трябваше да опазва крехкия аванс на своя тим. Центриране в наказателното поле на Ливърпул доведе до сериозен карамбол между футболисти на двата тима, преди все пак топката да достигне до резервата Арман Траоре. Сенегалецът опита изстрел с глава, но Миноле протегна ръка и изби в ъглов удар.

Слабата игра в защита на Ливърпул все пак доведе до логична развръзка, а минутки преди края домакините най-сетне успяха да стигнат до попадение във вратата на мърсисайдци. И този път топката премина през няколко различни футболисти, преди да достигне до друга от резервите на Хари Реднап – Едуардо Варгас. Чилиецът засече кълбото от близка дистанция и прониза белгийския вратар за 1:1.

4119624

Радостта на домакините обаче не трая дълго, защото в последната минута на редовното време Ливърпул осъществи изключителна контраатака, довела и до втори гол във вратата на КПР. Рахийм Стърлинг отигра по великолепен начин кълбото в средата на терена и комбинира с Филипе Коутиньо, който от своя страна финтира футболист на домакините и с прострелен удар намери долния десен ъгъл на вратата – 1:2.

И това обаче не бе всичко в днешния ден на „Лофтус Роуд“. Футболистите на Брендън Роджърс отново не успяха да задържат аванса си в резултата, като почти веднага домакините успяха да стигнат за втори път до изравняването. КПР изпълни корнер пред вратата на „червените“, а Едуардо Варгас засече кълбото с глава и отбеляза за 2:2.

Драмата на „Лофтус“ стана пълна в последната минута на добавеното време, когато нова блестяща контраатака на Ливърпул завърши и с трето попадение, отново отбелязано от футболист на домакините. Филипе Коутиньо напредна на скорост в половината на КПР и пусна подаване към Стърлинг, който от своя страна се опита да намери светкавично Марио Балотели. И този път обаче топката не стигна до италианеца, а Стивън Колкър си отбеляза автогол, носейки и крайния успех на мърсисайдци в сблъсъка.