Ливърпул предаде "Анфийлд" броени дни преди Лудогорец

Ливърпул допусна първо домакинско поражение във Висшата лига за този сезон, броени дни преди домакинството на българския Лудогорец в първи мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Мърсисайдци бяха сломени с 0:1 от гостуващия Астън Вила в среща от четвъртия кръг, като единственият гол отбеляза Габриел Агбонлахор още в самото начлао на двубоя. До края "червените" опитаха да стигнат поне до равенството, но и гредата помогна на Астън Вила при изстрел на Филипе Коутиньо.

Така Ливърпул допусна втора загуба от едва четири мача през настоящия сезон, имайки предвид и поражението от Манчестър Сити на "Етихад". Това остави мърсисайдци на шест точки зад лидера Челси, докато Астън Вила събра 10 пункта и изкочи на втора позиция в таблицата. Челси е лидер с 12 точки.

Във вторник от 21:45 часа българско време Ливърпул посреща Лудогорец в първия си мач от Шампионската лига от няколко години насам. За "орлите" пък той ще бъде първи в цялата история на разградския клуб.

Мениджърът на домакините Брендън Роджърс не можеше да разчита на контузения Даниел Стъридж, като Марио Балотели оглави атаката в първия си мач на „Анфийлд“. Рахийм Стърлинг бе оставен на резервната скамейка на домакините, а в офанзивен план на италианския таран помагаха Филипе Коутиньо и Лазар Маркович. Адам Лалана записа първия си мач за клуба и започна в средната линия на „червените“, където места заеха още капитанът Стивън Джерард и Джордан Хендерсън.

Астън Вила разчиташе на триото Агбонлахор – Вайман – Ричардсън, а Клевърли, Уестууд и Делф стартираха в полузащита за „виланите“. Големият отсъстващ за Астън Вила в днешния ден бе холандският централен бранител Рон Влаар.

4113309

Ливърпул стартира изключително колебливо днешния двубой, като „червените“ навлязоха трудно в срещата. Въпреки това, още в 7' Ливърпул можеше да открие, но малко раздели Лазар Маркович от първия му гол с фланелката на мърсисайдци.

Две минути по-късно резултатът на „Анфийлд“ вече бе открит. Сендерос засече центриране от корнер на Уестууд, а Габриел Агбонлахор бе на точното място, за да вкара топката в мрежата – 0:1. Четири минути по-късно Вила можеше и да удвои аванса си, след като отново Сендерос успя да играе с глава. Този път обаче швейцарецът изпрати кълбото в аут от чиста позиция.

Постепенно Ливърпул се окопити и започна да играе по-често с топката, поглеждайки към пазената от Брад Гузан врата. В 25' дебютантът Адам Лалана опита да спечели дузпа за домакините, но реферът Лий Мейсън не видя нарушение на Адам Хътън в наказателното поле.

4113307

В 33' отново Лалана попадна в центъра на вниманието. Халфът завърши отлична акция, преминала през Коутиньо и Хендерсън, но бранител на бирмингамци успя да го блокира в най-важния момент.

Две минути преди почивката Ливърпул бе много близо до изравняването, като и този път Адам Лалана бе човекът, създал опасност за вратата на Астън Вила. Английският национал получи подаване от Балотели и стреля добре, но сантиметри го разделиха от целта.

Втората част очаквано стартира с натиск на домакините, докато Астън Вила главно се отбраняваше, опитвайки се да съхрани крехкия си аванс. В 61' Брендън Роджърс извърши и втората си промяна, най-сетне вкарвайки в игра Рахийм Стърлинг на мястото на Адам Лалана.

4113310

Ливърпул атакуваше неуморно вратата на бирмингамци, но защитата на Астън Вила действаше перфектно в днешната вечер. Футболистите на Пол Ламбърт не позволяваха на „червените“ да стигат до опасни ситуации пред Брад Гузан, като акциите на мърсисайдци рядко довеждаха до шансове за изравнително попадение.

В 71' Роджърс отново погледна към пейката, извършвайки двойна смяна в своя състав. Марио Балотели и Лазар Маркович напуснаха игра, а Рики Ламбърт и Фабио Борини получиха задачата да помогнат за нещо повече от поражение.

Последните 15 минути бяха белязани с финален натиск на Ливърпул, който вече хвърли всичко в предни позиции. В 77' „червените“ бяха близо до изравнителен гол, но Стърлинг не успя да се възползва от груба грешка на бившия си съотборник Али Сисоко. Минута по-късно Деян Ловрен засече с глава центриране от статично положение, но хърватският национал не успя да намери очертанията на вратата.

4113308

В 81' и гредата помогна на гостите от Астън Вила. Филипе Коутиньо блесна с чудесна игра в пеналтерията на гостите и стреля технично с десния крак, но кълбото срещна десния страничен стълб на вратата. Рахийм Стърлинг опита да осъществи добавка, но младият нападател стреля право в своя съотборник Джордан Хендерсън.

И до края на двубоя Ливърпул не успя да намери път към вратата на Брад Гузан, което и означаваше второ поражение за мърсисайдския колос от началото на сезона.