Ливърпул прати Уест Бромич в Чемпиъншип

снимка: ройтерс

Загуба с 0:2 реши окончателно съдбата на тима на Уест Бромич Албион. Възпитаниците на Тони Моубри ще трябва да се върнат във втория ешелон на английския футбол след едва една година във Висшата лига.

 

"Дроздовете" започнаха силно двубоя като още в първите минути получиха възможност да открият резултата, но брилянтна намеса на Пепе Рейна отрази изстрела на Марк Антоан Фортуне.

 

Постепенно гостите от Ливърпул изравниха играта и в 28' Стивън Джерард се възползва от грешка на Шелтън Мартис, отне топката напредна в наказателното поле на противника и прехвърли стражът на домакините за 1:0.

 

След почивката отново силни минути за У.Б.А. принудиха Пепе Рейна и защитниците на "мърсисайдци" да покажат най-доброто от себе си.

 

В 63' Дирк Кайт реши спора в срещата. Холандският национал напредна с топката и от границата на наказателното поле с плътен шут направи резултата 2:0.

 

Домакините се втурнаха да изравняват, но отново намеси на защитата в червено и пропуски на Фортуне опазиха вратата на Рейна суха. При една ситуация възникна спор между бранителите на мърсисайдци Джейми Карагър и Алваро Арбелоа, но страстите мигновено бяха укротени от главния рефер на двубоя.

 

След последния съдийски сигнал Уест Бром се оттеглиха към съблекалните си с наведени глави. Момчетата на Тони Моубри загубиха и последен шанс за оцеляване в елита и с 31т. останаха на четири под чертата.