Ливърпул покори Мърсисайд! Евертън даде две жертви и загуби 100-минутна война (ВИДЕО)

Битка, битка и пак битка. Така може да се нарече още дербито на Мърсисайд. Ливърпул успя да спечели този двубой с 1:0 с гол, вкаран в самия край на мача. Садио Мане открадна овациите на "Гудисън парк" в 227 дерби.

Първото полувреме не показа нищо интересно от към положения и двата отбора не записаха точен удар към вратите. За сметка на това сблъсъците и пресата бяха жестоки. Към края на първата част Джеймс МакКарти получи травма и бе заменен на почивката.

Второто полувреме започна ударно за Ливърпул и гостите показаха своето лице. След близо час игра вратарят на Евертън Мартин Стекеленбург получи удар в коляното от влезлия като резерва Гарет Бари и се превърна във втората жертва и принудителна смяна за "карамелите". След разправии и доктори на терена съдията показа 8-минутно продължение, като добавим минутката от първата част, шоуто продължи 100 минути.

Ливърпул се изкачи до второто място и остана на едва 6 точки от лидера Челси.