Ливърпул подчини Евертън пред очите на Джеймс Бонд

Ливърпул спечели мърсисайдското дерби след бой с 3:1 над Евертън в мач от 29-я кръг на Висшата лига. "Червените" тотално надиграха своя съперник и заслужено грабнаха трите точки в 228-ото дерби.

Двубоят бе изгледан от известния фен на домакините Даниел Крейг. Той е известен най-вече като шестия актьор, изиграл Джеймс Бонд. До него на трибуните на "Анфийлд" бе и легендата на клуба Кени Дауглиш.

Sporta.bg проследи двубоя на живо, а всичко по-интересно може да видите ТУК.

Рано-рано Садио Мане изведе домакините напред в резултата. В 29-ата минута обаче Матю Пенингтън изравни, а само две минути по-късно Филипе Коутиньо вкара страхотен гол.

Второто полувреме започна с натиск на Евертън, но вместо да се върнат в мача Дивок Ориги уби интригата с трети гол за Ливърпул.

Ливърпул събра 59 точки и се качи на третото място във временното класиране. Евертън пък остава на 7-ото място с 50 точки.