Ливърпул победи ПСВ с 3:1

галерия:

снимка: uefa.com

Ливърпул постигна втора победа в група D на Шампионската лига. "Мърсисайдци" надделяха над ПСВ Айндховен с 3:1 на "Анфийлд".

 

Още в 4-та минута домакините откриха резултата. При центриране от корнер Торес стреля, но вратаря изби и топката попадна в Кайт на точката на дузпата, който с мощен удар вкара кълбото в мрежата на Исаксон.

 

В 34-та минута Торес излъга защитник до тъч линията и пусна топката към наказателното поле, където Кийн с едно докосване матира вратаря. Това бе първи гол за Роби Кийн с фланелката на Ливърпул.

 


През второто полувреме темпото на игра спадна. В 75-та минута капитанът на Ливърпул Стивън Джерард отбеляза много красив гол от пряк свободен удар и направи резултата класически.

 

Само три минути по-късно Дани Куверманс върна едно попадение, с което оформи крайният резултат.

 

В другия мач от групата Атлетико победи Марсилия с 2:1. Така Ливърпул продължава да е на второ място в класирането след Атлетико Мадрид като изостава само по голова разлика.

 

В следващите мачове от групата на 22 октомври "мърсисайдци" гостуват на Атлетико Мадрид, а ПСВ приема Олимпик Марсилия.

 

Виж видео от гола на Роби Кийн.

 

Виж видео от гола на Джерард.

 

Виж пълна статистика от мача.