Ливърпул победи незаслужено Съндърланд

Съндърланд посрещна Ливърпул на своя „Стейдиъм ъф лайт” в мач от 21-вия кръг на английската Висша лига, в който загуби с 1:0, а единственото попадение отбеляза Лазар Маркович в 9-тата минута след добро взаимодействие с Борини.

Победата бе първа за Ливърпул за 2015 година и общо девета от началото на сезона. Тимът на Брендън Роджърс събра актив от 32 точки, но остава на 8-мата позиция.

Това бе 7-ма загуба за „черните котки” от началото на сезона и с актива си от 20 пункта останаха на 14-тата позиция.

Густаво Пойет започна двубоя с Пантилимон на вратата, а пред него в защита Браун, О’Шей, Аанхолт, Вергини, в халфовата линия бяха Джонсън, Гомес, Ларсон,Бридкът, Джакерини, а в нападение единствен бе Уикъм.

Брендън Роджърс гласува доверие на недобре представящия се Симон Миньоле, в защита за „червените” започнаха отново с трима в защита – Шкъртел, Сако и Джан, в халфовата линия действаха Морено, Лейва, Хендерсън и Маркович, а нападението на мърсисайдци бе водено от Коутиньо, Джерард и Борини.

Мачът започна с натиск на Ливърпул. Още в третата минута мърсисайдци имаха претенции за дузпа след като Уес Браун и Ван Аанхолт притиснаха Лазар Маркович в наказателното поле, но главният съдия Крейг Полсън не отсъди нарушение.

Шест минути по-късно именно сръбският атакуващ халф откри резултата. Той пое топката преди наказателното поле, навлезе към вратата на Пантилимон, направи двойно подаване с Фабио Борини,финтира двама защитници на домакините и отблизо не сбърка за 1:0

След допуснатия гол „черните котки” опитаха да наложат натиск, но Джерард и компания се справяха отлично в защита.

След 20-тата минута отново Ливърпул пое контрола над мача. Най-чистото положение бе отново пред Маркович, когато в 29-тата минута негов изстрел срещна напречната греда на Пантилимон.

В 37-та минута Хендерсън също уцели гредата на Съндърланд, но играта бе спряна заради игра с ръка на полузащитника. В следващите 5 минути Джерард имаше две възможности да отбележи, но ударите му се оказаха прекалено слаби, за да затруднят вратаря на домакините.

В 43-тата минута Борини получи идеален пас от Емре Джан, италианеца надбяга Уес Браун без проблеми, финтира Пантилимон и сбърка, когато остана сам срещу вратата.

Полувремете завърши при резултат 1:0, въпреки многото шансове пред  „червените”.

На почивката Стивън Джерард бе заменен от Дейан Ловрен, което означаваше, че Емре Джан минава в халфовата линия за вторите 45 минути. Според медиите в Англия, капитанът на тима е почувствал болки в десния крак и е бис сменен, за да не се получи усложнение.

В 49-тата минута Лиъм Бридкът извърши нарушение, за което получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко до края на мача.

В 52-рата минута Адам Джонсън разтресе гредата над Симон Миньоле и топката като по чудо не влезе в мрежата, след като белгиецът не можа да реагира.

Между 45-та и 65-та минута Съндърланд владееше топката между 70 и 80%, което показваше превъзходството им в двубоя въпреки факта, че играеха в намлен състав. Чисти положения обаче липсваха и играчите на Густаво Пойет така и не намираха пътя към вратата на Миньоле.

В 67-та минута на терена се появи Марио Балотели, заменяйки неефективния през второто полувреме Борини. Балу раздвижи играта на „червените”, които се бяха прибрали в половината си от началото на частта.

До края на мача преобладаваха грубите фаулове, а в даденото от арбитъра продължение играчите на двата отбора се спречкаха няколко пъти помежду си, но не се стигна до нищо сериозно.

Съндърланд опита всичко, но не можа да намери пътя до така важния за тях гол и това значеше, че Ливърпул печели мача с минималното 1:0