Ливърпул отстрани Спарта след гол на Кайт в 86-тата минута, "мърсисайдци" се мъчат у дома (Видео)

галерия:

Отборът на Ливърпул се класира за 1/8 финалната фаза на Лига Европа след трудна домакинска победа с 1:0 над тима на Спарта Прага. Първата среща между двата тима, играна в Чехия, завърши при нулево равенство. Днешният двубой между двата тима също не бе резултатен, а в герой за "мърсисайдци" се превърна Дирк Кайт, който бе точен 4 минути преди края на мача, донасяйки успеха на английския гранд.

 

През първото полувреме ливърпул контролираше събитията на терена, но домакините трудно стигаха до чисти голови положения като опасности пред вратата на Спарта пропиляха Джо Коул, Раул Мейрелеш и Дирк Кайт. Гостите пък не се отличиха с нищо по-интересно в нападение и така двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката на мача.

 

През второто полувреме двата отбора продължаваха да нямат много положения за гол и когато всички очакваха, че победителят в двубоя ще бъде определен след продължения, се стигна до 86-тата минута, в която Дирйк Кайт се ориентира най-добре при центриране в малкото наказателно поле на гостите и с прецизен изстрел с глава прати коженото кълбо в мрежата на чехите, хвърляйки в екстаз феновете на "Анфилд".

 

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и така двубоят завърши при крайното 1:0 в полза на Ливърпул срещу Спарта Прага, като благодарение на късния гол на Кайт "мърсисайдци" се класираха за следващата фаза на надпреварата, където ще спорят с победителя от сблъсъка между Лех Познан и португалския Брага.