Ливърпул обърна Палас и стигна 1/4-финал за ФА къп (ВИДЕО)

Ливърпул постигна първата си победа като гост на Кристъл Палас от 1997-ма година насам и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация, надвивайки домакина си на „Селхърст Парк“ с 2:1 след обрат.

Мърсисайдци не можеха да разчитат на контузения си капитан Стивън Джерард, но Даниел Стъридж за втори пореден път поведе атаката на „червените“. С две попадения след почивката възпитаниците на Брендън Роджърс постигнаха първи успех над Кристъл Палас като гост от последните си седем опита, като взеха реванш за поражението с 1:3 от същия опонент във Висшата лига на 28-ми ноември 2014-та година.

Оттогава обаче Ливърпул е загубил само веднъж в 22 мача на всички фронтове (0:3 от Манчестър Юнайтед в първенствто, като не се включва поражението с 0:1 от Челси след продължения на полуфинала в турнира за Купата на лигата) и напълно заслужено намери място в топ 8 на надпреварата.

Кристъл Палас поведе в 16-ата минута след груба грешка в защитата на Ливърпул на Мартин Шкъртел, който не можа да изчисти с глава извеждащо подаване от дълбочина и предостави топката пред малкото наказателно поле на Дуайт Гейл. Вратарят Симон Миньоле предотврати първоначалната опасност и изби кълбото, но то попадна във Фрейзър Кемпбъл, който с безпощаден шут в опразнената врата изведе домакините напред в резултата – 1:0.

В 49-ата минута Ливърпул изравни, след като Джо Алън получи свободно пространство в средата на терена и подаде към Джордан Хендерсън, който без да се бави центрира топката в наказателното поле. Даниел Стъридж с отлично изпълнено воле прати кълбото в обратния ъгъл на вратата и възстанови равенството в мача – 1:1.

Хендерсън записа 10-ата си асистенция във всички мачове от турнирите през сезона до момента – той има поне четири повече от всеки друг играч на „червените“. Стъридж пък се разписа за девети път в последните си 11 двубоя от турнира за ФА къп.

През второто полувреме мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс пусна в игра втори нападател в лицето на Марио Балотели за сметка на Лазар Маркович. Именно италианското острир в 58-ата минута стреля опасно от пряк свободен удар пред пеналтерията, а Адам Лалана довкара избитата от вратаря на Кристъл Палас топка, за да осъществи пълен обрат – 1:2.

На 1/4-финалите в турнира Ливърпул ще се изправи срещу Арсенал или Мидълзбро, които ще спорят за мястото си в следващата фаза на турнира в неделя на стадион „Емиратс“ от 18 часа българско време.