Ливърпул не успя да обърне 10 от Нюкасъл на "Анфийлд"

Великолепно изпълнение на Луис Суарес донесе изравняване 1:1 на Ливърпул срещу Нюкасъл в напрегнат сблъсък на „Анфийлд", но домакините можеха да стигнат и до трите точки, когато „свраките" останаха с десетима души в края.

Нюкасъл поведе чрез попадение на Йоан Кабай в 43-ата минута, а в 67-ата Суарес с фантастичен гол възстанови ремито - 1:1.

В 84-ата минута Карло Колочини получи директен червен картон за грубо закъсняло влизане в краката на уругвайския ас на Ливърпул. В 4-ата добавена пък домакините удариха напречната греда, но така и не стигнаха до победата.

Така Ливърпул вече има 11 точки след 10 кръга и заема 12-та позиция в класирането, докато Нюкасъл е 10-ти с 14 пункта. И двата тима се представят под очакванията на феновете и специалистите преди началото на сезона, като мърсисайдци остават само с 1 победа на „Анфийлд", а „свраките" още нямат успех далеч от дома.

Ливърпул играеше доста по-офанзивно през първото полувреме, а Суарес бе човекът, който най-често влизаше в обектива на камерите за състава на домакините. За съжаление на тях обаче именно Нюкасъл първи стигна до гол преди почивката, и то след изключителна атака.

В 43-ата минута Хатем Бен Арфа направи брилянтен пробив и преодоля двама съперници, при което нахлу в наказателното поле и почти от аутлинията центрира на далечната греда за Кабай. Той овладя с едно докосване и със следващото отправи изумителен удар от почти нулев ъгъл, който не остави никакви шансове на вратаря Брад Джоунс - 0:1.

Луис Суарес обра овациите на „Анфийлд" в 67-ата минута, когато с изключителен контрол овладя на гърди близо 40-метров пас и с едно докосване преодоля излезлия напред вратар Тим Крул, след което на празна врата изравни - 1:1.

Попадението на уругваеца бе още по-забележително, защото той бе притискан през цялото време от Колочини, а и беше до последно с гръб към топката, преди да я залепи за гърдите си.

В 84-ата минута Колочини направи безумно груб фаул срещу Суарес със закъсняло влизане в краката му, което логично доведе до изгонването на защитника.

В 94-ата минута центриране от фаул на Суарес кацна на главата на Джонджо Шелви, който продължи топката към вратата, а Крул я остави да кацне заплашително на горната греда.