Ливърпул не можа да бие Сион в Лига Европа (ВИДЕО)

снимка: thisisanfield.com

Английският позаспал колос Ливърпул стигна само до равенство 1:1 като домакин на швейцарския Сион в среща от втория кръг на Лига Европа и допълнително изнерви феновете си, които бяха дошли на стадион „Анфийлд“.

След като загуби дербито с Манчестър Юнайтед, не можа да победи Арсенал и се нуждаеше от дузпи, за да елиминира четвъртодивизионния Карлайл в турнира за Купата на лигата, Ливърпул сервира ново разочарование на привържениците си.

Мърсисайдци записаха второ равенство в Лига Европа, след като в първия кръг завършиха също 1:1 като гости на Бордо. „Червените“, които са девети в английската Висша лига, поведоха в резултата още в 4-ата минута чрез Адам Лалана, който се възползва от подаване на Дивок Ориги.

В 18-ата минута Асифуа възстанови равенството с попадение за Сион и това се оказа крайният резултат в срещата, след като нито един от двата тима не можа да намери пътя към противниковата врата за втори път.

Сион остава начело в класирането на Група В с 4 точки, докато Ливърпул е с 2, колкото има и Бордо, завършил наравно 0:0 с Рубин (Казан), за който Благой Георгиев не влезе в игра.

All Goals and Highlights | Liverpool 1-1 FC...by zidanekrisz