Ливърпул на Клоп извоюва първа победа в Лига Европа (ВИДЕО)

С гол на Джордан Айб Ливърпул не само записа 13-ти пореден мач без загуба, но и трета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 1:0 гостуването си на Рубин в Казан в 4-ия кръг на Лига Европа.

Мърсисайдци отново се представиха на ниво под ръководството на Юрген Клоп и продължиха позитивната поредица, започната с успех със същото измерение над Борнемут в турнира за Купата на лигата и продължена с гръмка победа 3:1 на „Стамфорд Бридж“ срещу шампиона Челси в първенството.

В 52-ата минута Роберто Фирмино, който изигра един от най-силните си мачове за новия клуб, предостави кълбото по отличен начин на Джордан Айб, който прониза мрежата на домакините и реализира единствения гол.

Отборът на Благой Георгиев, който изигра цял мач, можеше да инкасира и повече попадения, ако не бяха блестящите намеси на опитния страж Сергей Рижиков, особено през второто полувреме. В самото начало на срещата пък след друг чудесен извеждащ пас на Фирмино Джеймс Милнър разтресе горната греда.

Така в крайна сметка Ливърпул записа първата си победа в Лига Европа и вече с 6 точки се намира еднолично на второто място, изоставайки само с 2 от лидера Сион, който по същото време направи 1:1 с Бордо. Рубин на Благой Георгиев още няма успех в турнира и е последен с 2 пункта, но все още има теоретични шансове да се класира в следващата фаза.

Jordon Ibe 0:1 Stunning Goal | Rubin Kazan...by soccerhub365