Ливърпул мина през ада, за да стигне до победата над Норич в мач белязан с 9 гола (ВИДЕО)

Отборите на Норич и Ливърпул сътвориха истинско шоу на "Кероу Роуд" след като си отбелязаха цели девет попадения. Все пак "червените" стигнаха много трудно до победата с 5:4, а златен се оказа голът на Адам Лалана.

През първата част гостите поведоха чрез Роберто Фирмино, но с попадения на Мбокани и Стивън Нейсмит, "канарчетата" се оттеглиха на почивката с гол аванс. През вторите 45 минути драмата бе още по-голяма. Хулахън направи 3:1 от дузпа, за да се стигне до три поредни попадения от играчите на Юрген Клоп. Те бяха дело на Фирмино, Хендерсън и Милнър - 3:4. В даденото от съдията продължение обаче Себастиан Басонг бе човекът, който за пореден път бърна равенството, преди Адам Лалана да се разпише секунди преди последния съдийски сигнал.

След тази победа играчите на Юрген Клоп събраха актив от 35 точки и временно се изкачиха до седмата позиция след 23 изиграни мача. Норич пък продължава да е близко до зоната на изпадащите с 24 пункта.

Срещата започна равностойно, като през първите 15 минути дори Норич бе по-дейния състав. В 18-та минута обаче първата по-опасна атака на Ливърпул даде резултат. Алберто Морено комбинира със свободния в наказателното поле Джеймс Милнър. Бившият играч на Манчестър Сити пък от своя страна веднага подаде на Роберто Фирмино, който с добре премерен удар откри резултата със своя 4-ти гол от началото на сезона в английската Висша лига.

120 секунди по-късно и Милнър можеше да се разпише, след като топката попадна в краката му в полето на Норич. Халфът напредна в наказателното поле, но Роби Брейди в последния момент изчисти в корнер.

10 минути след като резултатът бе открит Норич изравни. Брейди центрира добре от корнер към Мбокани на далечната греда, като последния върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Хоусън обратно с глава я изпрати в малкото наказателно поле, където отново Мбокани овладя и този път с пета я насочи във вратата на Миньоле, който остана безпомощен на голлинията.

В заключителните минути на първата част "канарчетата" стигнаха до пълен обрат чрез новата покупка Стивън Нейсмит. Бившият играч на Евертън нахлу на скорост от дясно в наказателното поле и получи топката, след което стреля в далечния ъгъл. Шутът на Нейсмит бе добре премерен, но и неадекватната намеса на вратаря на Ливърпул Симон Миньоле, помогна за попадението - 2:1.

Втората част започна с равностойна игра, но глува грешка на Морено доведе до трети гол във вратата на Миньоле. Бекът на "червените" позволи на Нейсмит да нахлуе в наказателното поле и с първия си шпагат успя да спре бившия играч на Евертън. След това обаче испанецът за втори път повали халфа за втори път и последва дузпа. Зад топката застана Хулахън и не сгреши за 3:1.

Само две минути по-късно, в 55', Джордън Хендерсън върна едно попадение за мърсисайдци, след като получи пас в наказателното поле. Там централните бранители го бяха оставили сам и капитанът на Ливърпул с удар в обратния ъгъл намали за 3:2.

В 63-та минута момчетата на Юрген Клоп изравниха резултата. Чудесна атака по левия фланг преминала през Лалана и Милнър, в крайна сметка приключи с прецизен пас към свободния в наказателното поле Фирмино, който се разтегна максимално, за да овладее. В крайна сметка бразилецът "окроти" кълбото и след това я прокара покрай Руд за 3:3.

15 минути преди края на мача Ливърпул направи пълен обрат на "Кероу Роуд". Груба грешка в центъра на терена коства на играчите на Алекс Нийл ново попадение във вратата им. Нескопосано връщане към вратаря изведе Милнър сам срещу Руд, а опитният халф напредна и спокойно, останал сам в наказателното поле, вкара 4-ти гол за "червените" - 3:4.

В даденото от съдията 5-минутно продължение падна и осми гол в срещата. След разбъркване пред наказателното поле на Ливърпул, топката попадна на крака на Себастиан Басонг, който с бомбен шут от дъгата върна равенството - 4:4.

Това обаче далеч не бе края на шоуто. Секунди преди последния съдийски сигнал, "червените" отново излезнаха напред в резултата и този път голът означаваше победа. Емре Джан центрира в наказателното поле, където след няколко опити за изстрел и изчистване, топката се озова в Адам Лалана, който с прецизен удар я прати в далечния ъгъл, където Руд нямаше шанс да я спаси - 4:5.

При последвалата радост след победния гол на Лалана, най-много пострадаха очилата на мениджъра Юрген Клоп, които бяха счупени, след като германецът се втурна да се радва заедно с играчите си.

Стартови състави

Домакините ще бъдат в състав Руд, Пинто, Мартин, Басонг, Брейди, Хоусън, Доранс, Редмонд, Нейсмит, Хуулахан и Мбокани.

Юрген Клоп залага на Миньоле, Морено, Сако, Туре, Клайн, Хендерсън, Лейва, Джан, Айб, Фирмино и Милнър.