Ливърпул и Уест Хям не успяха да си отбележат гол

снимка: АП

Ливърпул не успя да победи Уест Хям в мач от английската Висша лига, завършил при резултат 0:0. "Червените" държаха инициативата през по-голямата част от срещата, но така и не намериха нужната концентрация, за да отбележат гол.

Още в началото на двубоя футболистите на Рафа Бенитес натиснаха противника. Ливърпул атакуваха постоянно, но защитата на Уест Хям бе стабилна и неутрализира повечето опасности. Пропуски пред Робърт Грийн през първата част записаха Стивън Джерард и Шаби Алонсо.

За "чуковете" най-активен бе Крег Белами, който в 37' удари гредата, а няколко минути по-късно ударът му бе спасен от Пепе Рейна. В самия край на първата част Дирк Кайт отклони центриране на Алонсо с глава, но Грийн се хвърли към долния десен ъгъл и спаси.

В първите минути след почивката Уест Хям изравниха играта и Хейдън Мълинс, Скот Паркър и Карлтън Коул застрашиха вратата на домакините, но без особен успех.

"Мърсисайдци" бързо се окопитиха и отново се хвърлиха в нападение. Алонсо и Джерард продължиха да обстрелват вратата на Уест Хям, но също толкова безуспешно, колкото през първите 45'.

Наставникът на "червените" Бенитес потърси други варианти в нападение и в игра се появиха Давид Нгог и Райън Бабел. Смените повдигнаха духа в отбора на Ливърпул, но така и не спомогнаха за отбелязването на гол, който щеше да е и победен.

След 90' двата тима си поделиха точката и сложиха край на 15тия кръг в английската Висша Лига. Въпреки равния, Ливърпул останаха на върха в първенството, но вече само на точка от втория Челси, а момчетата на Джанфранко Дзола продължиха да кръжат на три точки над зоната на изпадащите.

В следващия кръг "мърсисайдци" гостуват на Блекбърн, а "чуковете" имат нелеката задача да посрещнат възраждащия се Тотнъм.