Ливърпул и Челси не предложиха зрелището, което всички очакваха

Отборите на Ливърпул и Челси завършиха при резултат след голове на Еден Азар в 17-тата минута от дузпа, Стърлинг в 59-тата в първия полуфинал за Купата на Лигата игран на „Анфийлд”.

Мърсисайдци не можаха да покажат на какво са способни през първата част, а Челси наказа още първата грешка в „червената” защита, когато Емре Джан фаулира Еден Азар, а белгиеца не сбърка от бялата точка. През втората част Ливърпул бе тотално промене, като само добрите изяви на Тибо Куртоа спасиха вратата на Челси от повече попадения.

Брендън Роджърс избра да стартира със схема 3-5-1-1 Рахийм Стърлинг започна на върха на атаката, подпомаган от Филипе Коутиньо, Алберто Морено, Лукас Лейва, Стивън Джерард, Джордън Хендерсън и Лазар Маркович действат в халфовата линия, а  Мамаду Сако, Мартин Шкъртел и Емре Джан са избраните от Роджърс защитници. Симон Миньоле бе изборът на мениджъра за вратар в днешния двубой.

Колегата му Жозе Моуриньо подреди играчите си в 4-2-3-1, като Диего Коща водеше атаката на тима, подпомаган от Франсеск Фабрега, Уилиан и Еден Азар. В защита започнаха Филипе Луис, капитана Джон Тери, който днес ще изиграе 650-я си мач за „сините”, Гари Кейхил и Бранислав Иванович, а Неманя Матич и Джон Оби Микел ще помагат в дефанзивен план. Под рамките на вратата бе Тибо Куртоа.

В първите 10 минути двата отбора владееха по равно топката, но не съумяваха да организират сериозни атаки към една от двете врати.

В 16-тата минута се стигна до първия точен удар - Стивън Джерард изпробва рефлексите на Тибо Куртоа с удар от над 20 метра, но стражът се справи добре и изби в корнер.

в 17-тата минута Емре Джан фаулира Еден Азар в наказателното поле и Мартин Аткинсън отсъди дузпа. Зад топката застана именно белгиецът и той не сбърка - 1:0.

В следващите 10 минути Ливърпул се опитваше да изравни, но защитата на Челси бе много добре групирана и рядко допускаше топката да влезне в наказателното поле.

Първи в жълто бе оцветен Стивън Джерард, който фаулира грубо Азар, след като белгиецът отне топката от капитана на Ливърпул.

в 42-рата минута Ливърпул изпълни корнер, при който Куртоа увисна, но Мамаду Сако не можа да засече топката то точката за изпълнение на дузпа.

Преди края на първите 45 минути и Лукас Лейва получи жълт картон отново за нарушение срещу Еден Азар, а Филипе Луис получи такъв за нарушение срещу Маркович.

В последната минута на полувремето останаха съмнения за игра с ръка на Диего Коста в наказателното поле, но реферът нямаше основание да отсъди 11-метров наказателен удър.

На почивката нападателят на Ливърпул Марио Балотели качи снимка на страницата си в Турър, заявявайке, че въпреки контузията, от която страда, все пак гледа мача.

Втората част започна без промени в двата състава, а Диего Коста получи шанс да удвои преднината на Челси още в първите секунди, но Миньоле го изпревари и изрита топката далеч от вратата.

Последва нов натиск на мърсисайдци и при една от атаките Рахийм Стърлинг се озова сам в малкото наказателно, но бързо бе затворен от двойката централни защитници на Челси и топката му бе отнета.

Най-накрая натискът даде резултат, в 59-тата минута Хендерсън подаде на Стърлинг, който премина през четирима от играчите на Челси, за да успее да преодолее и Куртоа за 1:1.

След изравняването на резултата Челси също се ентусиазира и потърси гола, но бе близко до това да бъде наказан. В 66-тата минута Джерард уцели дясната греда, а само минута по-късно последва нов изстрел към Куртоа от Коутиньо, но вратарят се намеси добре и изби.

В 70-тата минута именно капитанът бе първият заменен в мача, а на негово място се появи възстановилият се от контузия Адам Лалана.

Джон Оби Микел бе поредният футболист с жълт картон след нарушение в гръб срещу Морено. При изпълненият фаул топката стигна до Хендерсън, който стреля опасно, а стражът на "сините" изби, но топката попадна в Стърлинг. Последва нов изстрел този път на Стърлинг, но Куртоа отново бе на място.

"Червеният" натиск продължи, като Лалана и Стърлинг изпуснаха за домакините след изгодни положения.

Жозе Моуриньо направи първата си смяна чак в 88-та минута, когато Уилиан бе заменен от Сезар Аспиликуета, като целта на Моу бе да запази изгодния за Челси резултат.

Последното положение пред един от двата отбора се откри пред Стърлинг, който от малък ъгъл се опита да изненада белгийския страж на лондончани, но изстрелът му не се получи.

Преиграването на мача е след седем дни на „Стамфорд Бридж”.