Ливърпул и Арсенал с крачка напред в Карлинг Къп

снимка: news.yahoo.com

Отборите на Ливърпул и Арсенал се класираха за четвъртия кръг на турнира Карлинг Къп, след като късно снощи спечелиха срещите си респективно срещу Лийдс Юнайтед и Уест Бромич. Момчетата на Рафаел Бенитес спечелиха с 1:0, а тези на Арсен Венгер с 2:0.

 

В мача на "Елънд Роуд" удар на Давид Н'Гог влетя в мрежата на Лийдс за 1:0 в средата на второто полувреме, като преди това гол на домакините бе отменен заради засада. Мениджърът на мърсисайдци Рафаел Бенитес бе направил 9 промени в сравнение със състава, който спечели в последния кръг от Премиършип двубоя с Уест Хям, като единствено Хавиер Масчерано и Джейми Карагър запазиха местата си.

 

Най-новата млада формация на Арсенал пък успя да се наложи с 2:0 над тима на Уест Бромич, като мениджърът на тима Венгер бе направил 11 промени в сравнение с последния мач на "топчиите" в Премиършип. Гостите от УБА трябваше да доиграят срещата с 10 души след като юношата на Арсенал Джером Томас бе изгонен малко преди почивката.

 

Санчез Уат откри резултата за Арсенал в 68-ата минута, след като довкара избита от вратаря Дийн Кайли топка след шут на Карлос Вела. Самият Вела пък се разписа в 76-ата минута на срещата, затвърждавайки победата на артилеристите.