Ливърпул е вече 1/8-финалист за ФА Къп

снимка: Guliver/Getty Images

Ливърпул се класира безпроблемно за 5-ия кръг на ФА Къп, след като днес воденият от Брендън Роджърс състав постигна победа като гост с 2:0 над втородивизионния Борнемут.

"Червените" отбелязаха по един гол в двете полувремена на срещата, като Виктор Моузес отбеляза в средата на първата част, а Даниел Стъридж добави едно попадение петнадесет минути след почивката.

Брендън Роджърс не даде почивка на Луис Суарес и го включи в титулярния състав, като на "Дъ Голдсендс" излязоха още Даниел Стъридж, Филипе Коутиньо, Джордан Хендерсън, Виктор Моузес и капитанът Стивън Джерард.  Младият Мартин Кели, Али Сисоко, Мартин Шкъртел и Коло Туре действаха пред резервния страж Брад Джоунс, който получи рядък шанс за изява.

Първата третина на двубоя не предложи чисти шансове за отбелязване на гол, но в 26' резултатът бе открит в полза на гостите. Виктор Моузес получи една топка на границата на наказателното поле и стреля през няколко играчи, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата - 0:1.

В 36' Елфик от състава на Борнемут пропусна да отбележи, а минута по-късно сериозен пропуск направи Джордан Хендерсън. Халфът получи подаване от Луис Суарес, но от чиста позиция стреля в аут.

След почивката "червените" успяха и да затвърдят успеха си, а важно попадение за 0:2 реализира Даниел Стъридж след точно час игра. Чернокожият нападател изкочи зад отбраната на Борнемут и чукна топката под вратаря Лий Кемп.

В 72' отново Дани Стъридж можеше да отбележи, но нападателят не успя в опита си да прехвърли технично стража на домакините. Пет минути по-късно опит да прехвърли стража направи и Луис Суарес. Уругваецът също забеляза, че Кемп е далеч от голлинията, но и неговият опит не се оказа успешен.