Литекс завъртя хикс с Партизан и Иван Иванов

снимка: pfclitex.com

Литекс продължава да бъде без победа в предсезонните лагери, след като завърши 1:1 в приятелски мач с Партизан на терена на хотел Maxx Royal, който е избран за база на белградския клуб в Белек.

Българският национал Иван Иванов беше сред титулярите за сръбския шампион, които поведоха в резултата още в 11-ата минута чрез красиво изпълнение на Нинкович - 0:1.

Исмаил Иса донесе равенството на „оранжевите" в 67-ата минута след отлично подаване на Томи Костадинов.

Юношата на ЦСКА и бившият нападател на Левски демонстрират отлично взаимодействие във втори пореден контролен мач на Литекс, след като асистенция на Костадинов към Иса стана причина за изравнителния гол срещу тима на Николай Костов Карпати (Лвов) - 1:1.

Така Христо Стоичков и неговите възпитаници още търсят първата си победа в приятелските срещи от началото на зимната подготовка. Оранжевите" изпуснаха успеха срещу Аполон (Каламаря) и завършиха 2:2, въпреки че водеха почти до края с попаденията на Томи Костадинов.

Последва злощастно поражение с 0:1 от Етникос, а срещу Ираклис съдията лиши възпитаниците на Христо Стоичков от успеха и те завършиха 1:1.

Иначе „оранжевите" можеха да стигнат и до пълен обрат срещу Партизан, но удар на Иса от границата на пеналтерията мина покрай гредата, а по-късно друга резерва - Кирил Десподов - не успя да се разпише след карамбол в наказателното поле.

Христо Стоичков заложи на един от реализаторите си Ванжер, както и на Георги Миланов, Александър Цветков и Жуниор в по-предни позиции. В средата на терена оперираше Небойша Йеленкович, подпомаган от Симеон Славчев.

В защита квартетът бе ясен - Николай Бодуров (обект на интерес от Партизан според сръбските медии), Илия Миланов, Страхил Попов и Васил Божиков, докато на вратата стоеше Илко Пиргов.

Почти всички играчи на Литекс бяха заменени след почивката, като веднага след подновяването на срещата се включиха Иса, Емил Грозев и Момчил Цветанов, а в 64-ата минута примера им последваха Костадинов, Руменов, Хасани, Недялков, Колев, Динчев и Александров.

Както е известно, контролата с Партизан пропусна албанецът Армандо Ваюши, но не заради контузия, а заради ангажименти с националния си отбор предвид приятелския мач с Грузия утре.

Литекс имаше досега само един сблъсък с Партизан. В контрола през зимата на 2010-та година оранжевите загубиха с минималното 2:3.

Тогава Ивелин Попов порази вратата на сърбите от дузпа, а играч на съперника си вкара автогол.