Литекс за малко не се подхлъзна срещу Пирин

Литекс опъна нервите на привържениците си на Градския стадион в Ловеч, но все пак победи с 3:1 втородивизионния Пирин (Гоце Делчев) в първи осминафинален двубой от турнира за Купата на България и ще има солиден аванс преди реванша на 3-ти декември.

„Оранжевите“ реализираха само едно от положенията си преди почивката, когато Васил Божиков се извиси над бранителите в зелено и с глава засече топката след центриране от фаул на Армандо Ваюши.

В 57-ата минута обаче изненадващо Пирин изравни, и то само секунди след като Никола Колев след самостоятелен пробив бе нацелил гредата и за малко не бе удвоил преднината на Литекс. Румен Лапантов направи рейд по десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където Христо Кирев се разписа за 1:1.

Очаквано Литекс се хвърли в предни позиции в търсене на ново попадение, като едва в 82-ата минута появилият се по-рано като резерва Данило Асприля се възползва от разбъркване в пеналтерията и простреля вратаря на Пирин Костадин Янев – 2:1.

В 85-ата минута Армандо Ваюши оформи крайния резултат с точно изпълнение на дузпа.