Литекс взе своето в Созопол

снимка: pfclitex.com

Отборът на Литекс взе аванс срещу Созопол в осминафиналите от турнира за Купата на България, след като спечели като гост с 2:1.

Изненадващо, домакините от Созопол успяха първи да отбележат гол в мача. Това се случи в 11-ата минута, когато Илиян Шерденов проби по дясното крило и центрира в наказателното поле Боян Пейков, където непокритият нападател на домакините Станимир Баев засече топката за 1:0.

След още 11 минути игра обаче Литекс успя да стигне до много важно попадение на чужд терен, след като Петър Златинов центрира от корнер и Васил Божиков засече топката за 1:1.

Литекс вкара още едно попадение в мача и логично стигна до победата. В 77-ата минута резервата Мирослав Манолов изведе Александър Цветков сам срещу вратаря на Созопол и халфът на ловчанлии оформи крайното 2:1.

Созопол - Литекс 1:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Станимир Баев 11', 1:1 Васил Божиков 22', 1:2  Александър Цветков 77'
стадион: "Созопол"
главен съдия: Стоян Денев

Състав на Созопол: Стоянов, Янчев, С. Баев (83'-Цеков), Шерденов, Тодоров, Данчев, Хаджиев, Димитров, Стефанов (58'-Мустафа), Ст. Баев (53'-Тошков), Дичев.

Състав на Литекс: Пейков, Динчев, Божиков (83'-Минчев), Грозев, Да Силва, Джордан (56'-Манолов), Десподов, Руменов, Цветков, Златинов (67'-Джазула), Аладжов.