Литекс удари шампиона на Словения

Отборът на Литекс изигра поредната си сериозна контрола на лагера в Турция, след като днес "оранжевите" спечелиха с 1:0 срещу шампиона на Словения Марибор.

Единственият гол в мача отбеляза звездата на българите Георги Миланов, който се разписа от дузпа петнадесет минути след почивката. В Белек Литекс вече премери сили с шампионите на две други страни, изправяйки се срещу сръбския Партизан и добре познатия у нас БАТЕ Борисов.

Наставникът на "оранжевите" Христо Стоичков започна с Илко Пиргов на вратата, като пред него в отбрана се наредиха Илия Миланов, Васил Божиков, Страхил Попов и Николай Бодуров. Жуниор, Армандо Ваюши, Симеон Славчев, Небойша Йеленкович, Момчил Цветанов и Георги Миланов действаха в средата на терена и атака.

В 11' Георги Миланов и Момчил Цветанов разиграха интересно на двойно подаване, но звездата на Литекс не успя да намери свой съотборник в наказателното поле. В 12' Илко Пиргов не бе затруднен от далечен удар на словенците. В 18' Георги Миланов осъществи хубав рейд и стреля, но в аут.

В 25' се стигна до неприятен за Христо Стоичков момент, когато Илия Миланов трябваше да бъде заменен принудително от Емил Грозев. До почивката и двата тима опитаха изстрели по посока противниковите вратари, но без успех.

Втората част стартира с опасна атака на "оранжевите", но прострелно центриране на Георги Миланов не бе засечено от негов съотборник. В 61' до откриване на резултата все пак се стигна, а Литекс излезе напред. Футболист на Марибор игра с ръка след центриране на Цветанов, а Георги Миланов бе точен от бялата точка за 1:0.

До края на срещата Христо Стоичков смени изцяло целия си стартов състав, като Камата даде шанс и на голяма част от юношите на ловешкия клуб. Малко преди края Марибор можеше да възстанови равенството, но Евгени Александров предвидливо блокира нападател на словенците.