Литекс триумфира с Купата при юношите

снимка: pfclitex.com

Литекс спечели Купата на БФС при юношите (родени през 1998 г) след като на финала във Велико Търново се наложи с 1:0 над Ботев (Пловдив).

Единственото попадение вкара Христин Колев в 54-ата минута с удар от над 20 метра. Срещата беше на доста ниско ниво през първото полувреме, докато през втората част играта беше малко по-жива. Преди почивката националът Тонислав Йорданов, както и крилото Михаил Кулов пробваха далечни удари, но не улучиха вратата на пловдивчани.

След почивката двата отбора направиха малко по-добри атаки в двете посоки, а за пловдивчани техен играч не успя да вкара сам срещу вратаря. Ботевистите имаха претенции за дузпа в последните секунди на добавеното време, но съдията подмина исканията им.

Вчера Берое триумфира при юношите-старша възраст (родени през 1996 г) след изпълнение на дузпи срещу Славия.

Утре в Правец пък ще се играе срещата за трофея при най-малките- родените през 2000-ата година. Срещат се Литекс и Левски.