Литекс свали на земята Славия, писа петица на "белите" (Снимки)

Литекс прекрати добрата серия на Славия в първенството и съкруши с 5:0 столичния тим, като всичките попадения паднаха през второто полувреме.

Така „оранжевите" се изкачиха на трето място в класирането с актива си от 14 точки и изместиха оттам именно „белите", които остават с 13 - толкова има и Ботев (Пловдив) на 4-ата позиция.

Георги Миланов откри резултата за домакините от дузпа в 49-ата минута и даде тон на разгрома за столичани. Българският национал се отчете и с две асистенции, като беше с основен принос за изразителния успех. Нарушението в наказателното поле бе срещу бившия нападател на Левски Исмаил Иса.

В 59-ата минута Армандо Ваюши покачи резултата на 2:0, а в 70-ата албанският нападател се разписа за втори път за 3:0 именно след центриране на Миланов.

Александър Цветков реализира 4-тото попадение за „оранжевите", а крайният резултат 5:0 бе оформен от Иса, който от упор засече топката в мрежата след подаване на Небойша Йеленкович.

Реферът Радан Мирянов изнерви до краен предел и двата треньорски щаба с отсъжданията си, като дори показа червени картони на наставника Мартин Кушев и на помощник-треньора на Литекс Петко Петков.

В следващия си мач „оранжевите" гостуват на стадион „Георги Аспарухов" на Левски. Славия пък приема ЦСКА в "Овча купел".