Литекс спечели контролата със Славия в Правец

Отборът на Литекс победи с 2:0 Славия в приятелски мач, игран днес в Правец.

В 12-ата минута Джаксън Менди откри резултата след удар с глава при центриране от корнер на Петър Златинов. Само две минути след това Момчил Цветанов стреля към вратата, но Георги Петков изби топката в напречната греда.

В 29-ата минута Омар Косоко беше изведен в наказателното поле и стреля опасно, но топката не намери очертанията на вратата. Три минути по-късно отново Цветанов беше изведен сам срещу Петков, но опитният страж и този път се намеси решително.

Отборът на Славия, който изигра първата си контролна среща по време на лятната подготовка, отговори със силен далечен удар на новото попълнение Мичел Бургзорг. Холандецът, Станислав Генчев, Жереми Манзоро, Иван Вълчанов, Вилиян Бижев, Димитър Везалов, Китан Василев, Матеус Кастро, Жайме да Силва, Крум Стоянов и Димитър Георгиев направиха официален дебют с бялата фланелка.

През втората част треньорите направиха доста промени в двата състава. В 51-ата минута Омар Косоко подаде към Армандо Ваюши, който стреля, но топката срещна страничната греда. При добавката Момчил Цветанов би извън вратата.

В 57-ата минута Манзоро стреля силно от пряк свободен удар, но кълбото се отби в напречната греда на вратата на "оранжевите". Две минути по-късно Бургзорг също пропусна да изравни от чиста позиция. В 68-ата минута Димитър Везалов извърши нарушение в наказателното поле срещу откъсналия се Момчил Цветанов. Резервният вратар на столичани Емил Петров спаси битата от Уилмар Джордан дузпа.

Каращият пробен период в столичния отбор Матеус Кастро стреля опасно от пряк свободен удар десет минути преди края, но топката мина малко над вратата.

Минута преди края на редовното време резервата на ловчанлии Георги Минчев засече подаване от Страхил Попов и с техничен удар оформи крайното 2:0. За Славия не игра бразилецът Фернандо да Силва, който е контузен.