Литекс си го изкара на Любимец

Отборът на Литекс записа 12-а победа в шампионата през този сезон, след като днес "оранжевите" постигнаха разгромен успех с 4:1 при гостуването на Любимец в мач от 19-ия кръг. Именно с този резултат отборът на Златомир Загорчич загуби от Левски миналия уикенд.

Така Литекс събра актив от 40 точки и продължава да бъде втори в класирането, скъсявайки пасива си от Лудогорец на три точки. Шампионите обаче все още не са изиграли своя мач с Берое. Любимец пък остава на 11-а позиция със 17 пункта до момента и твърдо във втората седмица на първенството.

Още на почивката Литекс достигна до комфортен аванс от два гола, контролирайки случващото се на терена.

Между 32' и 38' ловчанлии нанесоха двоен удар над своя съперник, като точен за 0:1 бе Джордан. Таранът на гостите получи асистенция от Джазула и откри резултата.

Минути по-късно се разписа и самият Джазула. Халфът на "оранжевите" получи отличен пас от национала Симеон Славчев и прониза Рашков за 0:2.

След почивката Литекс наниза още две попадения във вратата на Любимец, като и домакините се разписаха веднъж.

В 47' Симеон Славчев покачи на 0:3, а в 59' Любимец все пак отбеляза почетен гол. Тодор Колев засече центриране на Сакелариу и разпечата вратата на Александров.

Крайното 1:4 бе оформено две минути преди края на редовното време. Резервата Мирослав Манолов оползотвори нова асистенция на Симеон Славчев и намери целта.