Литекс се класира на 1/4 финал за Купата на България

Литекс се класира безпроблемно за четвъртфиналите в турнира за купата на България по футбол след победа и като гост срещу Пирин /Гоце Делчев/ с 4:0 /в първата среща тимът от Ловеч беше победил с 3:1/.

В 7-ата минута централният нападател Джордан направи безпомощен вратаря Янев с удар от 12-13 метра след корнер, изпълнен отдясно Малинов, и асистенция на Божиков, който свали топката в краката на голмайстора.

В 29-ата минута Никола Колев изпрати за втори път топката в мрежата зад Янев след мелле в наказателното поле на Пирин, с което подпечата рано успеха на тима, воден от Красимир Балъков.

Домакините създадоха само едно по-опасно положение за гол до почивката - в 27-ата минута, но капитанът на Литекс Божиков парира атаката на Грозданов.

След почивката Литекс продължи да доминира в този коректен двубой, в който нямаше груби нарушения и не се наложи реферът Стоян Денев да вади наказателни картони. В 73-ата минута Никола Колев отбеляза втория си гол в мача след самостоятелна акция отляво и направи резултата класически в полза на Литекс.

Последва и четвърти гол, чийто автор стана резервата Георги Минчев, седем минути след влизането му в игра. В добавеното време Катунчев от домакините опита удар отдалеч, но вратарят Конов спаси и резултатът остана 0:4, а Литекс е първият четвъртфиналист в турнира за купата на страната.