Литекс с минимален успех над "италианския" Ботев

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Литекс постигна четвърти успех в шампионата на България, след като днес възпитаниците на треньора Ангел Червенков надделяха с минималното 2:1 над италианизирания тим на Ботев (Пловдив). Наставникът на гостите Енрико Пичони пусна в стартовия си състав цяла камара свои сънародници, но в крайна сметка това не стигна на "канарчетата" да се доберат до нещо повече в сблъсъка.

"Ловчанлии" откриха резултата още в 6' минута на двубоя, когато Вилфред Нифлор реализира след изстрел от границата на наказателното поле. Само минута по-късно отличен шанс се откри и пред Христо Янев, но бившият футболист на ЦСКА необезпокояван стреля в аут.

До края на полувремето, домакините изпуснаха още няколко изгодни положения за попадение, като неточни бяха Пламен Николов, Небойша Йеленкович и Саидходжа. Със сериозен пропуск за Ботев пък се отличи Карлет, който преодоля Урош Голубович, но не успя да уцели опразнената врата на Литекс.

В началото на втората част, отново шанс пред гола нямаше националът Пламен Николов, чийто изстрел с глава срещна напречната греда зад Велинов. В 64' минута първото си попадение за ловешкия тим отбеляза Дормушали Саидходжа. Привлеченият от ЦСКА таран остана непокрит в наказателното поле и след подаване на Диего удвои за 2:0.

Силите на "канарчетата" стигнаха единствено за почетно попадение, дело на Морини в 76' минута на мача. Гостите завършиха и с човек по-малко, като изгонен от игра в последните минути бе капитана Васил Василев, който който извърши нарушение на границата на наказателното поле и получи втори жълт картон.