Литекс разгроми Аполон в контрола в Солун

Шампионът Литекс победи Аполон (Каламария) с 4:0, която се игра в гръцкия град Солун, информира БТА.

Футболистите, водени от Христо Стоичков, имаха превъзходство през целия мач и още в 5-та минута можеха да открият резултата.

Вратарят на Аполон Калогерис обаче спаси удар на Христо Янев на няколко метра от наказателното поле.

В осмата минута Момчил Цветанов намери Никасио, който с удар от границата на малкия пеналт откри резултата.

10 минути след началото на второто полувреме Литекс поведе с 2:0 след попадение на Светослав Тодоров, който получи пас от Цветанов.

В 60-та минута Ваюши направи резултата класически, а в 84-та минута Костадинов намери Тодоров в наказателното поле на Аполон и той с техничен удар изпрати топката в десния ъгъл на вратата на домакините.

Състав на Литекс: Илко Пиргов, Петър Занев, Илия Миланов, Николай Бодуров, Христо Янев, Марсело Никасио, Алехандро Сандриньо, Страхил Попов, Георги Миланов, Момчил Цветанов и Галин Иванов.