Литекс разгромен от Динамо (М) в контрола

снимка: pfclitex.com

Литекс претърпя поражение с 0-4 от руския Динамо Москва в третата си контрола в Анталия. Младият тим на оранжевите се стара, но не можа да се противопостави на скъпоструващия си съперник , чиято многомилионна селекция се стяга за предстоящи сблъсъци с Андерлехт от Лига Европа.

Наставникът Красимир Балъков  излезе с оптимален състав, поверявайки върха на атаката на младока Кирил Десподов, който си партнираше в предни позиции с Данило Асприля и Румен Руменов. В състава на гостите пък личаха имената на няколко руски и чуждестранни национала- Жирков, Самба, Валбуена, Джуджак, Курани и др.

Срещата започна с натиск и териториално надмощие на руснаците , които организираха няколко атаки и разбърквания в наказателното поле, но ловешката отбрана се справи и не се стигна до опасни удари към Баривиера. В 15-та минута Хубочан бе оставен непокрит и нацели страничната греда след корнер. Десетина минути по-късно Кевин Курани имаше две възможности да направи нещо, но при първата се озова в засада, а след това Божиков му изби със шпагат топката миг преди да стреля.

В 29-та минута обаче немският нападател не сгреши. Той засече отлично центриране на Козлов отдясно и с глава откри резултата. След това Самба и Джуджак се разминаха с гола, а за Литекс Божиков имаше шанс да затрудни Габулов, но стражът на московчани се справи.

След почивката опитният руски тим повиши оборотите и за десетина минути предреши мача в своя полза. В 50-та минута Юсупов покачи на 2-0, а четири минути по-късно Кокорин реализира отсъдената дузпа и направи авансът класически.В 80-та минута бившият играч на Ман Юн Александър Бютнер с неспасяем шут направи 4-0.

Независимо от резултата, ловчанлии продължиха да играят открито и да се опитват да атакуват. В състава на оранжевите бяха направени и доста смени. До края на двубоя обаче руснаците не допуснаха изненади.