Литекс прекърши крилете на "соколите"

Отборът на Литекс също поглежда към 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като днес "оранжевите" постигнаха разгромен успех с 5:1 над гостуващия Спартак (Вн) на своя ст. "Градски" в Ловеч.

Така воденият от Златомир Загорчич отбор обезмисли реванша край морето в края на другия месец, като Литекс бе напълно безкомпромисен над "соколите" на треньора Георги Иванов - Геш.

Още през първата част "оранжевите" нанизаха три безответни попадения във вратата на Банков, до голяма степен решавайки всичко в сблъсъка.

В 28' Петър Златинов откри за Литекс, разписвайки се след асистенция на Миро Манолов.

В 39' Литекс успя да удвои, а точен за 2:0 бе Никола Колев. Асистент този път бе авторът на първия гол Петър Златинов, до почивката резултатът стана и класически.

В самия край на първата част Спартак инкасира трети гол, като точен за 3:0 бе младежкият национал Александър Цветков. Младежкият национал осъществи добавка след спасен удар на Десподов и увеличи аванса на своите.

През втората част Литекс вкара още два гола чрез Петър Златинов и Мирослав Манолов, докато Спартак върна един гол, дело на резервата Ганчев.